II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

„Jeśli kochacie życie, pragnijcie tego, które nie kończy się nigdy”

W następną niedzielę  14 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie ks. dr. Robert Bączek – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek 

godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore;

godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek

godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole;

10.30 – Msza Święta w klasztorku,

godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

         Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku.

         Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

  1. Pod hasłem „Dziecko sercem rodziny” trwa doroczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece na Wigilijny stół w cenie: 13 złotych za sztukę. Zakupu można dokonać po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.
  2. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Powinniśmy wspierać materialnie i duchowo osoby zaangażowane w pracę katechetyczną i duszpasterską w krajach Europy Wschodniej i Azji.
  3. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  4. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Henryka Rzepy, lat 80 z Lipnik. Wieczny odpoczynek…