I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne.

powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem…; Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół…; Dam Ci to wszystko… Dlaczego Jezus zmarnował takie szanse?

Pamiętajmy, że rozpoczął się Wielki Post, którego sens możemy odnaleźć tak jak swoje życie – w umartwieniach, modlitwie i dziełach miłosierdzia. Zachęcam do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 17.00 i śpiewaniu Gorzkich Żali w każdą niedzielę tego okresu – bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na misje w świecie.

Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

3. Dziękujemy Panu Bogu za dar Papieża Jana Pawła II, za to, że dane było nam żyć w epoce kiedy On żył. Już niebawem będziemy świadkami wielkiej uroczystości, niepowtarzalnej w naszym życiu, kiedy Sługa Boży Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Z tej racji organizowany jest z 7 dniowy wyjazd na kanonizację Jana Pawła II Koszt wyjazdu to 1450 +70€. Zgłoszeń dokonujemy w zakrystii w ciągu najbliższego tygodnia, ilość miejsc jest ograniczona. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

4. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się spotkania Kursu przedmałżeńskiego.

5. Dziękuję wszystkim osobom, które z troską myślą o niebawem rozpoczynającym się remoncie, wspierając tę ideę modlitwą i indywidualnymi ofiarami. W ostatnim tygodniu swój dar złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z Tykocina Kolonii – 200zł; anonimowy ofiarodawca z Jeżewa Nowego – 200zł; anonimowy ofiarodawca ze Stelmachowa – 100zł. Dziękuję także anonimowemu ofiarodawcy, który złożył ofiarę w wysokości 2 000zł z przeznaczeniem na wycinkę drzew na cmentarzu grzebalnym. Bóg zapłać!

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby Dariusz Nowak, kawaler parafii tutejszej i Katarzyna Szymańska, panna zamieszkała w parafii św. Jana Chrzciciela w Białymstoku. Zapowiedź I.

7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Mieczysława Baczewska, lat 86 z Kolonii Tykocin; Stanisław Gutowski, lat 86 z Jeżewa Starego; Śp. Jan Baczewski, lat 50 z Tykocina; Śp. Marianna Mogielnicka, lat 93 z Sanik. Wieczny odpoczynek…

Może trochę pośpiewamy???

El Shaddai

Ref.: El Shaddai, El Shaddai, El Eliona Adonai e A D G

Wieki płyną, Tyś ten sam, imienia mocą wiecznie trwasz. C7 Fis h (A) H7

El Shaddai, El Shaddai, Wszechmogący Panie nasz e A D G

Wywyższamy Imię Twe, El Shaddai C A D4 D

1.Sam Baranka dałeś, by nie zginął Abrahama Syn.

Tyś potężną ręką swą morze zmienił w suchy ląd.

Gdy wygnaniec modlił się Tyś Bogiem był,

co serce zna. Ty mocą swą wyzwalasz dzieci swe.

2.Wiele lat mówiłeś nam, że czas Mesjasza bliski jest.

Lecz nikt pojąć nie mógł, że w mizernym kształcie zjawi się.

W słowie Twym zawarty plan, niewielu wciąż zrozumieć chce,

Posłuszny słowom Twym, W kruchym ciele zszedł Bóg Syn C7 A4 A e