I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Trwa Wielki Post. Tyle osób jeszcze nie dostrzegło tej szansy, aby zmienić to co smutne i tak niepewne w naszym życiu i przybliżyć się do Boga. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny).

Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. Jak widać powolutku kończymy zasadniczy etap generalnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy; z Siekierk – 100zł i 200zł, Sawina – 250zł rodzice dzieka, które przyjęło Chrzest Święty – 300 i 400 zł oraz anonimowy ofiarodawca 500zł. Bóg zapłać!

3. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o środowych, wielkopostnych spotkaniach modlitewnych, które odbywają się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Tematem najbliższej konferencji połączonej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem Gorzkich Żalów, będzie Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu. Zapraszamy.

4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek na misje w świecie.

5. Proszono nas o poinformowanie zainteresowanych, o trwających do dania 8 marca 2021 zapisach dzieci do żłobka. MIejsce to, zapewni dzieciom opiekę wykwalifikowanego personelu. Opiekunowie zadbają o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo powierzonych ich pieczy dzieci. Żłobek jest nowocześnie wyposażony, spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa p.poż, jak również sanitarno-epidemiologiczne. Więcej informacji można znaleźć w Urzędzie Miasta oraz na stronie internetowej http://umtykocin.pl/mieszkaniec/zlobek-samorzadowy-w-tykocinie-oglasza-rekrutacje-dzieci-do-uczestnictwa-w-projekcie-utworzenia-zlobka-na-terenie-gminy-tykocin/

6. Za tydzień bezpośrednio po Gorzkich Żalach odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

Przypominamy także, iż w każdy poniedziałek odbywają się na plebanii o godzinie 19.00 spotkania Odnowy w Duchu Świętym.