I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Trwa Wielki Post. Tyle osób jeszcze nie dostrzegło tej szansy, aby zmienić to co smutne w naszym życiu i przybliżyć się do Boga. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale.


Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwa tych dni będą odprawione po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 15.00.

         3. Muzeum w Tykocinie oraz Centrum Kultury – zapraszają na koncert p.t. „List do Czarnego Anioła”, w wykonaniu Patrycji Zienieiwcz usłyszymy piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk; odbędzie się on – 7 marca br. o godzinie 18.00 w Domu Talmudycznym – ul. Kozia 2. Wstęp wolny. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 300zł złożył – anonimowy ofiarodawca z Bagienek. Bóg zapłać.

Dziękujemy Paniom z ul. Sokołowskiej za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 7 marca, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z ul. Zacerkiewnej i Browarnej.

5.  Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary z przeznaczeniem na misje w świecie.

6. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Wsłuchajmy się w słowa jednego z tych bohaterów; w celi śmierci napisał:

   Odbiorą mi tylko życie. A to nie najważniejsze. Cieszę się, że będę zamordowany jako katolik za wiarę świętą, jako Polak za Polskę niepodległą i szczęśliwą, jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość. Wierzę dziś bardziej niż kiedykolwiek, że idea Chrystusowa zwycięży i Polska niepodległość odzyska, a pohańbiona godność ludzka zostanie przywrócona. To moja wiara i moje wielkie szczęście. Gdybyś odnalazł moją mogiłę, to na niej możesz te słowa napisać.

Pomódlmy się za naszych Bohaterów – Zdrowaś Maryjo…