I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Trwa Wielki Post. Tyle osób jeszcze nie dostrzegło tej szansy, aby zmienić to co smutne w naszym życiu i przybliżyć się do Boga. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Marcin Dajda – kawaler, zamieszkały w Tykocinie i Marta Gieniusz, panna zamieszkała w parafii Krypno – zapowiedź II; Łukasz Rogalewski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Justyna Wołpiuk, panna zamieszkała w parafii Kobylin Borzymy, zapowiedź I.

3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbierane są do puszek datki na pomoc Misjom w świecie.

4. W minioną środę rozpoczęliśmy spotkania Kursu Alpha – jest to otwarta dla każdego szansa poznania i pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor. Każdy może brać udział w tych spotkaniach, nie ma szczególnych ograniczeń wiekowych. Spotkania odbywać się będą w Alumnacie, w środy – początek o godzinie 18.45. Więcej informacji na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 200zł złożyła – anonimowa ofiarodawczyni z Tykocina. Bóg zapłać.

6. Dziękujemy Paniom z ul. Gasztołda, ul. Jordyka i ul. Górnickiego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (24 lutego br. na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Jeżewa Starego.

7. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb Śp. Bogdana Sadowskiego, lat 67, mieszkańca Białegostoku, Śp. Alicji Honoraty Bojar lat 72 ze Stelmachowa. Wieczny odpoczynek…