I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

„Za późno jest oszczędzać, gdy widać dno. Przecież na dnie zostaje resztka, nie tylko bardzo nieznaczna, lecz także i najgorsza… Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.”

Rozpoczynamy Adwent. Zacznijmy także oszczędzać nasz czas, by wypełniać go modlitwą, dobrymi czynami i radosnym oczekiwaniem na spotkanie z Tym, który był, jest i przychodzi. Zachęcam do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolnych oraz osób mieszkających blisko kościoła. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godzinie 6.30; w niedziele podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00.

2. Caritas Diecezji Łomżyńskiej już po raz 20-ty podejmuje szczytną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci z najuboższych rodzin, jak również na indywidualną pomoc małym podopiecznym naszej Caritas i prowadzenie Świetlic Socjoterapeutycznych. Świece są do nabycia od dzisiaj w zakrystii w cenie 13 zł za sztukę. Do każdej świecy, jako forma podziękowania, nieodpłatnie dołączony jest karnet, w którym znajdują się 3 karty świąteczne.

3. Niebawem w dniach 15-17 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Tomasz Trzaska – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja. W poniedziałek i wtorek porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący: 7.30 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; 11.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku; 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym. Zapraszamy!

4. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki w następujących miejscowościach: poniedziałek – Sawino; wtorek – Saniki, środa – Siekierki; czwartek – Lipniki, Dobki, Bagienki, Popowlany; piątek – Sierki; sobota Tykocin Izabelin.

5. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii zespół wokalno-instrumentalny „Boża Nuta” z Brańszczyka, którego opiekunem i konsultantem ds. muzycznych jest nasz ks. Jarosław – wikariusz. Wizyta ta będzie związana z promocją nowej płyty pt. „Więcej Miłości”; którą będzie można nabyć po Mszach Świętych o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

6. Składamy podziękowania osobom, które wykonały tegoroczne wieńce adwentowe w kościele parafialnym i w klasztorku.

Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli członkowie Koła Żywego Różańca z Jeżewa Starego – 460zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 100zł, 90zł, 200zł i 50zł. Bóg zapłać!

7. Bardzo prosimy, aby osoby, które wezmą do domu nowy numer „Głosu Katolickiego”, zauważyły, że w związku z kalendarzem, znajdującym się wewnątrz znacznie różni się cena numeru.

8. W związku z faktem, że nie wszyscy byli w stanie zrozumieć i pojąć ideę  wprowadzenia nowego elementu jakim jest obecność puszki „Caritas” podczas uroczystości pogrzebowych – informujemy, że wszystkie zgromadzone tam ofiary będą przeznaczone tylko i wyłącznie, CO DO GROSZA(!!!) na wybrane cele charytatywne.

9. Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Tradycje architektury drewnianej Tykocina” oraz na promocję „Szlaku budownictwa drewnianego Tykocina”. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2013 roku (niedziela) o godz. 13.00 w siedzibie Centrum na Placu Czarnieckiego 10. O godz. 14.00 odbędzie się wycieczka szlakiem budownictwa drewnianego, podczas której będzie można obejrzeć 14 najciekawszych drewnianych obiektów naszego miasta.

10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa o godzinie 7.30 i 17.00.

11. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Jana Rakowicza, lat 48 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…