I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. Nie ma on już wymiaru smutku, ale wymiar nadziei powrotu do Domu! Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osoby mieszkające blisko kościoła. W dni powszednie Roraty, poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. w kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 7.00, w klasztorku o godzinie 9.00.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 15 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

4. W najbliższą sobotę 4 grudnia br. – w I Sobotę Miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się Akt Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. W to wydarzenie mogą włączyć się wszystkie małżeństwa i rodziny z naszej parafii. Przyszło nam żyć w czasach zagrożenia bytu rodziny, kryzysów małżeństw, które najczęściej kończą się rozstaniem i innymi związkami; problemami wychowawczymi dzieci i młodzieży, dla których niańką nie jest mama, a internet. Zachęcam całe rodziny lub choćby samych rodziców do złożenia Akty Oddania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Podstawą naszego oddania jest wypełnienie Testamentu z Krzyża przez przyjęcie Maryi za swoją Matkę. Uczynimy to w I Sobotę Miesiąca podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00, przed wizerunkiem Matki Bożej Tykocińskiej. Pamiątką tego wydarzenia będzie specjalny ozdobny dokument, który zostanie podpisany przez składających zobowiązania, a następnie oprawiony może zawisnąć w godnym miejscu na ścianie naszego mieszkania. Oddaj się Maryi z zawierzeniem siebie, twojej rodziny i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi.

W Pierwszy Piątek i w Pierwszą Sobotę nabożeństwa będą odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

5. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej – można w zakrystii zamawiać całoroczne modlitwy za zamarłych tzw. Wypominki.

4. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na rozbudowę cmentarza; darczyńcami byli anonimowi ofiarodawcy z Sawina – 300zł, Kolonii Tykocin – 300zł, Tykocina – 300zł i Siekierk – 200zł rodziny z Sierk – 3 190zł. Bóg zapłać! Dziękuję za adwentową dekorację.

Organizujemy Świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z domów dziecka. Zachęcamy do naśladowania Świętego Mikołaja. Zbiórka trwa do 12 grudnia br. osoby, które zdecydują się wziąć w tej akcji mogą po każdej Mszy Świętej zostawić w zakrystii – słodki upominek dla dzieci. Z góry dziękujemy!

5. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. We wtorek 30 listopada br. – Kolonia Tykocin i Sierki, piątek 3 grudnia br. – Jeżewo Stare, Jeżewo Nowe, Pajewo Kolonia, w sobotę 4 grudnia br. Tykocin ul. Holendry, Piekarska, Sokołowska i Kozia. Porządek pozostałych wizyt przedstawiony jest w tabelce. Wizyty rozpoczynać się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marian Rakowicz – lat 89 z Tykocina, Śp. Regina Buraczewska – lat 89 z Tykocina, Śp. Ryszard Cimoch – lat 74 z Jeżewa Starego, Śp. Marian Wnorowski –  lat 70 z Herman, Śp. Józef Jurgielewicz – lat 72 z Sierk. Wieczny odpoczynek…