I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwent. Takiego Adwentu jeszcze nie było, gdyż będziemy w tym czasie przeżywali trzy wydarzenia o zasięgu europejskim i międzynarodowym – 1050 rocznica Chrztu Polski, Rok Miłosierdzia i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osób mieszkających blisko kościoła. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godzinie 6.30.

Niebawem w dniach 13-15 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku Jego Magnificencja Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, szkole i w klasztorku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

2. Pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli, aby zostali pomocnikami Świętego Mikołaja. W kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest „Szlachetna choinka”; na niej zawisną serduszka z imionami i wiekiem dzieci. Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci – powinni zdjąć z choinki odpowiednie serduszko i przygotować – paczkę niespodziankę! Akcję tę prowadzimy także w internecie przez nasz profil na Facebooku. Prezenty przynosimy do kościoła w IV Niedzielę Adwentu (20 grudnia br.), nalepiamy na nie to czerwone serduszko, zostawiamy pod „Szlachetną choinką”; a w święta Bożego Narodzenia – trafią one do dzieci. Zachęcamy do działania!

3. Już od 22 lat trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Stawia się ją podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Już od dzisiaj są rozprowadzane te świece w cenie: 13 złotych za sztukę (duża lub kula), 5 złotych za sztukę (mała świeca). Zakupu można dokonać po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

4. Składamy podziękowania osobom, które wykonały tegoroczne wieńce adwentowe w kościele parafialnym i w klasztorku.

5. Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają plany remontu kościoła w 2015 roku. W ostatnim czasie swój dar anonimowi ofiarodawcy z Białegostoku 1000 zł i 1 000zł; 300zł, Kolonii Tykocin 200zł, Kolonii Tykocin 100zł, Tykocina 50zł. Bóg zapłać!

6. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki w następujących miejscowościach: poniedziałek od godziny 8.00 – Łopuchowo, Hermany, Nieciece; wtorek od godziny 11.00 – Broniszewo, Stelmachowo, Stelmachowo Kolonia, piątek od godziny 8.00 – Jeżewo Stare i Jeżewo Nowe.

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby – Krzysztof Jackowski, kawaler zamieszkały w parafii Ducha Świętego w Białymstoku i Anna Jolanta Makarska, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź II.

9. W dniach od 1 do 6 lutego 2016 roku organizujemy dla dzieci i młodzieży do Krynicy. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, lodowisko, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne artakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w Domu Wypoczynkowym Józefa w Krynicy Zdroju. Koszt pobytu wraz z podróżą ok. 600zł od osoby. Zapisy u księdza Proboszcza – tel. 501404954 lub e-mail stefanjak@post.pl.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Adama Gładysza, lat 55, zamieszkałym w Kuleszach Chobotkach. Wieczny odpoczynek…