I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

„ Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.”

Rozpoczynamy Adwent. Zacznijmy także oszczędzać nasz czas, by wypełniać go modlitwą, dobrymi czynami i radosnym oczekiwaniem na spotkanie z Tym, który był, jest i przychodzi.

Zachęcam do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolnych oraz osób mieszkających blisko kościoła. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godzinie 6.30; w niedziele podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00.

  1. Niebawem w dniach 14-16 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Dr. Robert Bączek – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, szkole i w klasztorku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
  2. Pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli, aby zostali pomocnikami Świętego Mikołaja. W kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest „Szlachetna choinka”; na niej zostały zawieszone serduszka z imionami i wiekiem dzieci. Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci – powinni czym prędzej zdjąć z choinki odpowiednie serduszko i przygotować „wypasioną” jak krowa w lecie – paczkę niespodziankę! Prezenty przynosimy do kościoła w IV Niedzielę Adwentu (21 grudnia br.), nalepiamy na nie to czerwone serduszko, zostawiamy pod „Szlachetną choinką”; a w święta Bożego Narodzenia – trafią one do dzieci. Zachęcamy do działania!  

          

(tapeciarnia.pl)159502_dziecko_mikolajek

4. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki w następujących miejscowościach: poniedziałek – Dobki, Bagienki, Lipniki, Popowlany; wtorek – Sawino, środa – Saniki; czwartek – Kolonia Pajewo, Broniszewo, Kolonia Stelmachowo, Stelmachowo; sobota Tykocin Izabelin.

5. Składamy podziękowania osobom, które wykonały tegoroczne wieńce adwentowe w kościele parafialnym i w klasztorku.

6. Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają plany remontu kościoła w 2015 roku. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 540zł. – złożyło 15 rodzin z Siekierk oraz systematyczny anonimowy ofiarodawca z Tykocina 50zł. Bóg zapłać!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

 

Rorate caeli desuper et nubes pluant justum

Ne irascaris, Domine,
ne ultra memineris iniquitatis
Ecce civitas Sancti facta est deserta, Sion deserta facta est,
Jerusalem desolata est
Domus sanctificationis tuae et gloriae tuae,
ubi laudaverunt te patres nostri
Rorate…
Peccavimus, et facti sumus tamquam immundus nos
Et cecidimus quasi folium universi
Et iniquitates nostrae quasi ventus abstulerunt nos
Abscondisti faciem tuam a nobis, et allisisti nos in manu iniquitatis nostrae
Rorate…
Vide Domine afflictionem populi tui
Et mitte quem missurus es
Emitte Agnum dominatorem terrae de Petra deserti ad montem filiae Sion
Ut auferat ipse jugum captivitatis nostrae
Rorate…
Consolamini, consolamini, popule meus
Cito veniet salus tua
Quare maerore consumeris, quia innovavit te dolor?
Salvabo te, noli timere
Ego enim sum Dominus Deus tuus, Sanctus Israel,
Redemptor tuus
Rorate…
Spuśćcie rosę niebiosa i obłoki niech wyleją sprawiedliwego
Nie bądź zagniewany, Panie!
Nie pamiętaj dłużej naszych grzechów!
Oto miasto Świętego opuszczone, Syjon stał się pustkowiem,
Jerozolima wyludniona
Świątynia Twoja i dom chwały Twojej,
gdzie wielbili Cię nasi ojcowie
Rorate…
Zgrzeszyliśmy i staliśmy się jak nieczysty
I opadliśmy wszyscy niczym zwiędłe liście
A nieprawości nasze jak wiatr nas rozniosły
Zakryłeś przed nami swą twarz i wydałeś na pastwę naszych grzechów
Rorate…
Spójrz, Panie, na udrękę twego ludu
I poślij tego, którego masz posłać
Ześlij Baranka, Władcę ziemi, ze skały pustyni do góry Córy Syjonu
By on sam zdjął z nas jarzmo niewoli
Rorate…
Pocieszcie się, pocieszcie się, ludu mój
Wkrótce nadejdzie twoje zbawienie
Czy dlatego tracisz ducha, że odnowiła się twoja boleść?
Ocalę cię, nie bój się
Jam jest bowiem Pan, Bóg twój, Święty Izraela,
twój Odkupiciel
Rorate…