Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. Nie ma on już wymiaru smutku, ale wymiar nadziei powrotu do Domu! Każda zapalona świeca na wieńcu adwentowym rozjaśnia Twoją drogę do spotkania z Chrystusem. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osoby mieszkające blisko kościoła. W dni powszednie Roraty o godzinie 7.00, poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. (godz. 6.40)
2. Rozpoczynamy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 20 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.
3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą poranną i wieczorną.
4. Dziękujemy także zespołowi dekoratorów, którzy przygotowali wieniec adwentowy wraz z roratką i dekorację ołtarza.
5. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek datki – na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza.
6. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
7. W najbliższym tygodniu Pan Organista kontynuuje roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący:

Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.
8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Henryka Konopko, lat 74 z Lipnik, Śp. Józefa Gołębiewskiego, lat 95 z Sierk, Śp. Adama Malinowskiego, lat 79 z Sawina, Śp. Reginy Pisarskiej, lat 89 z Białegostoku. Wieczny odpoczynek…







