2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – ogłoszenia parafialne

Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, skupiającym w sobie trzy wydarzenia, przez które Chrystus objawił się światu: pokłon pogańskich magów, chrzest Jezusa w Jordanie i pierwszy cud Zbawiciela w Kanie Galilejskiej. Porządek nabożeństw w tym dniu oczywiście taki jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje w świecie.

Tego dnia po powrocie z kościoła oznaczamy poświęconą kredą odrzwia naszych domów napisem K+M+B 2020 lub C+M+B+2020. Oba oznaczenia są poprawne, gdyż najważniejsze, żeby zachowując ten zwyczaj, robić to z powodu żywej wiary i przynależności do Chrystusa, czyniąc to świadomie.

2. Trwa wizyta duszpasterska rodzin – kolęda, podajemy rozkład na najbliższe dni:

Wtorek (7 stycznia 2020 r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Dobki – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Środa (8 stycznia 2020 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 2 ks.

ul. Poświętna – 1 ks.

Czwartek (9 stycznia 2020 r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Piątek (10 stycznia 2020 r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

ul. Złota – 1 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

Sobota (11 stycznia 2020 r.)

Sierki – 3 ks.

Poniedziałek (13 stycznia 2020 r.)

Nieciece i Kiermusy – 2 ks.

Lipniki – 1 ks.

ul. Zagumienna – 2 ks.

Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego – 1 ks.

Wtorek (14 stycznia 2020 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Hermany – 1 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks.

Środa (15 stycznia 2020 r.)

Popowlany – 2 ks.

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

Czwartek (16 stycznia 2020 r.)

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

Piątek (17 stycznia 2020 r.) od godziny 9.00

ul. 11 Listopada – 3 ks.

Sobota (18 stycznia 2020r.)

ul. Kaczorowska – 2 ks.

Zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych i nieprzewidywalnych – rozkład wizyt kolędowych może ulec pewnym zmianom. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie będziemy mogli odwiedzić w późniejszym terminie, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty.

Prosimy, aby podczas wizyty księdza była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin).

3. Dziękujemy Paniom z Siekierk za pomoc i we wczorajszym, sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 11 stycznia na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin z Sierk.

4. Składamy podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zrozumieniem i życzliwością wspierają rozpoczęty gruntowny remont świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Białegostoku – 500zł, Warszawy – 100zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 100zł, Państwo Młodzi – 1 000zł, anonimowy ofiarodawca – 300zł.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w dofinansowanie wyjazdu dzieci na zimowy wypoczynek, ogółem (do tej pory) przekazano mi kwotę 3 720zł. Bóg zapłać!

5. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

6. Ponawiamy nasze zaproszenie na I Bal Charytatywny, który odbędzie się w Tykocinie – 8 lutego br. w Domu nad Narwią. Bilety w cenie 125 złotych od osoby do nabycia w Sklepie Julianna w Tykocinie (obok kościoła), Kancelarii Parafialnej, w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy Świętej. Zapewniamy – tańce, licytację fantów, posiłki ciepłe, przekąski, napoje, za wyjątkiem tych, które zawierają „promile”, ale dopuszczone jest zorganizowanie sobie tego suplementu diety we własnym zakresie. DOCHÓD Z BALU W CAŁOŚCI PRZEZNACZONY JEST NA PRACE REMONTOWE PROWADZONE W NASZYM KOŚCIELE. Wypada tylko zaprosić, nie wypada nie skorzystać.

7. W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 odbędzie się w naszym kościele wyjątkowe wydarzenie artystyczne – koncert kolęd. Usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Olgi Bieńkowskiej i Jacka Kotlarskiego. Organizatorem koncertu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury i Animacji w Białymstoku. Solistom towarzyszył będzie zespół akompaniujący w składzie Tomasz Filipczak – pianino, Jan Malecha – gitara, Anna Wróbel – wiolonczela, Adam Misiak – wiolonczela. Serdecznie zapraszamy, bo warto przybyć i wysłuchać koncertu!