Zaproszenie - Nowości - Parafia Tykocin

Zaproszenie

28 października w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbędzie się Regionalna Konferencja Poprowadź Alpha w Białymstoku. Szczegóły na jej temat oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie szkolenia.alphapolska.org/Białystok oraz na Facebooku. Zapraszamy do zapisów. Koszt 30zł, w cenie posiłek oraz materiały szkoleniowe.

Katolickie Stowarzyszenie „Ezechiasz” oraz Krajowe Biuro Alpha Polska zapraszają na Regionalną Konferencję Szkoleniową #Poprowadź Alpha w Białymstoku, która odbędzie się 28 października 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Regionalna Konferencja Alpha ma na celu poznanie metody ewangelizacyjnej jaką jest kurs Alpha, czyli cykl 10 spotkań o tematyce chrześcijańskiej. Poruszane są na nim podstawowe zagadnienia związane z zasadami wiary katolickiej. Choć jest on adresowany m.in. do osób niewierzących, to duża część gości to osoby wierzące, które nie angażują się w życie parafii. Często Alpha jest początkiem ponownego nawrócenia wielu katolików. Od października 2017 r. rozpoczęło się 10 kursów w 8 parafiach na ternie całej archidiecezji. Ponadto Stowarzyszenie prowadzi 2 kursy oddzielnie dla kobiet i mężczyzn osadzonych w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Adresatami konferencji są osoby, które chciałyby poprowadzić Alpha w swojej parafii: proboszczowie, księża, grupy wspólnotowe. Wydarzenie to kierowane jest także do osób, które ukończyły lub pomagają w organizacji Alpha. Konferencja będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i wyzwań, które stoją przed osobami posługującymi. Plan konferencji będzie obejmował wykłady i prezentacje. Ich tematyka będzie dotyczyła m.in. rozpoczęcia i poprowadzenia Alpha, przygotowania zespołu w parafii, opieki duszpasterskiej nad spotkaniami, Alpha dla młodzieży oraz Co po Alpha? W ramach konferencji organizatorzy poprowadzą szereg warsztatów. Będą miały na celu dyskusję i wymianę doświadczeń uczestników konferencji. Opłata konferencyjna wynosi: 30 zł/osoba* . Zapisy na regionalną konferencję dostępne na: http://polska.alpha.org/wiadomosci/ #PoprowadźAlpha w Białymstoku. link bezpośredni: http://polska.alpha.org/wiadomosci/2017/5/17/poprowadalpha-w-gnienie-f6e2a Patronat honorowy: Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, Dodatkowe informacje: Remigiusz Ufa Koordynator Regionalny Alpha Polska Wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia „Ezechiasz” e-mail: remigiusz.ufa@alphapolska.org, tel. 604 534 891.