XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W zawiązku z liturgicznym wspomnieniem Świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej Panu Rafałowi – organiście, chórzystkom i chórzystom, opiekunom scholi parafialnej, śpiewającym w scholi i tym wszystkim, którzy zamierzają zaangażować się w śpiew liturgiczny składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w codziennym życiu oraz satysfakcji za piękną posługę na rzecz wspólnoty, dziękujemy także za wytrwałą całoroczną pracę.

2. W najbliższym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Dobki, Bagienki, Lipniki, Popowlany; wtorek – Saniki, Sawino; środa – Hermany i Nieciece; czwartek – Kolonia Tykocin, Sierki, Kolonia Sierki; Piątek – Łopuchowo; Sobota – Tykocin Nowe Miasto (ul. 11 Listopada, Zagumienna, Zacerkiewna, Gasztołada, Ogrodowa, Górnickiego, Wiesiołowskiego.) Wizyty rozpoczynać się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

3. Bardzo dziękujemy za systematycznie okazywaną życzliwość i pomoc w prowadzonym remoncie naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk 100zł i 60zł, Sierk – 100zł, Jeżewa Nowego – 500zł oraz Tykocina Kolonii – 200zł, Tykocina – 200zł. Bóg zapłać!

4. Za tydzień, podczas każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

5. Muzeum w Tykocinie Szkoła Podstawowa im. Ks. Rocha Modzelewskiego i Urząd Gminy w Piekutach Nowych – zapraszają 22 listopada br. na godzinę 17.00 do Domu Talmudycznego na spotkanie autorskie z Klausem Pischelem zatytułowane „Niezwykła przyjaźń” – mówiące o przyjaźni ks. Józefa Kaczyńskiego, wikariusza parafii w Tykocinie i Philippa Schweigera, oficera niemieckiej żandarmerii w Tykocinie. Wstęp wolny.

6. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 kolejna katecheza dla kandydatów do I Komunii Świętej; natomiast po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie – katecheza dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy.

7. Dziękujemy Paniom ze Stelmachowa za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (24 listopada br., na godzinę 15.00 !!! – w związku z przewidywanymi pracami remontowymi) zwracamy się do rodzin z ul. Gasztołda, ul. Jordyka, ul. Górnickiego.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Piotra Ryncewicza lat 46, mieszkańca Tykocina, Śp. Wandy Tworkowskiej, lat 69 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…