XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj, pod hasłem „Przemilczane cierpienie” obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tyle jest dzisiaj na świecie miejsc, gdzie Bóg płacze, świat milczy – My powinniśmy działać.

Tegoroczna pomoc przeznaczona zostanie dla wiernych z Sudanu Południowego, gdzie blisko 7 milionów ludzi głoduje, 3,5 miliona mieszkańców nie ma dachu nad głową, dzieci wcielane są do grup paramilitarnych. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła; ale nie możemy zapominać o prześladowanych braciach. Jeśli nie możemy okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

2. Dziękujemy  osobom  z ul. Wiesiołowskiego i ul. Nadkanalnej za wczorajsze sprzątanie kościoła, z prośba o podobną pomoc zwracamy się do rodzin ze Stelmachowa Kolonii.

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się kolejna katecheza z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Zapraszamy.

4. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, grupom osób za życzliwość i systematyczne wspieranie prac remontowo-konserwatorskich, trwających przy naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Herman – 500zł, Łopuchowa 100zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 300zł, anonimowi ofiarodawcy – 100zł, 200zł, 1 000zł. Bóg zapłać !

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję gromadzenia funduszy na rozbudowę naszego cmentarza grzebalnego, zebraliśmy ogółem 6 950zł, obecnie na koncie obsługi cmentarza posiadamy kwotę 23 900zł 38 gr. Przy takim potencjale finansowym pozostaje nam jedynie pytać się o ceny i czekać na zebranie odpowiedniej kwoty, która pozwoli nam rozpocząć pertraktacje z firmami, mogącymi podjąć się rozbudowy cmentarza.

Wypada mieć nadzieję, że zdążymy z rozbudową zanim zostanie zajęte ostatnie miejsce. Czasu jest niewiele.

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji patriotycznej – FLAGA DLA RODAKA, polega ona na tym, że dochód ze sprzedaży polskich flag, będzie przeznaczony na zakup flag dla Polaków mieszkających na Litwie. W ubiegłym roku zostało przekazanych rodakom 400 flag narodowych. Flagi do nabycia w zakrystii, w cenie po 15 zł,  po każdej Mszy Świętej.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki funduszy na ratowanie zabytków cmentarza parafialnego w Tykocinie. Ogółem zebrano w tym roku kwotę 11 198 zł 11 gr.

7. Przypominamy, że już dzisiaj rozpoczynają się uroczystości 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. M.in. o godzinie 18.15 w Wielkiej Synagodze odbędzie się premiera filmu pt. Sztych o Zychu – mała ojczyzna Zygmunta Bujnowskiego. Natomiast w dniu jutrzejszym – 11 listopada rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10.00 w intencji ojczyzny z oprawą muzyczną Orkiestry Dętej z Tykocina; natomiast o godzinie 14.00, w remizie OSP Tykocin – spotkanie z Burmistrzem i Radą Miasta – podsumowujące pierwszy rok samorządu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!