XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą niedzielę, obchodzić będziemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy wszystkie poczciwe umysły, którym bliska jest święta miłość kochanej Ojczyzny do modlitewnej wdzięczności:

W piątek 9 listopada br. o godzinie 19.00 odbędzie się w kościele parafialnym adoracja Najświętszego sakramentu;

W sobotę 10 listopada br. o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny, Różaniec, na zakończenie pójdziemy pod pomnik Orła Białego zapalić światło pamięci Niezwyciężonym na 100 lecie odzyskania Niepodległości. Pragniemy okazać naszą pamięć wszystkim tym, co stanęli do walki o ojczyznę podczas powstań narodowych, konspiracji, I wojny światowej, w walce o utrwalenie granic, wojnie polsko bolszewickiej, II wojnie światowej oraz podziemia antykomunistycznego., którzy zginęli walcząc o odzyskanie i utrzymanie Wolnej Niepodległej Rzeczpospolitej. Oni zginęli za nas i za nasz kraj – My okażmy im należną PAMIĘĆ.

Bardzo proszę osoby, które będą wybierać się na to modlitewne spotkanie o zabranie ze sobą zniczy, które po modlitwie zapalimy naszym bohaterom, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury, Zespół Szkół i Przedszkola w Tykocinie, Zespół Szkół w Radulach oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości, które odbędą się według następującego porządku:

Godz. 9.30 – zebranie uczestników obchodów przed Ochotniczą Strażą Pożarną w

Tykocinie

Godz. 9.50 – wymarsz orszaku do Kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej,

Godz. 10.00 – Msza Św. za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy Odzyskania

Niepodległości, którą poprzedzi:

– krótki rys historyczny, przybliżający wydarzenia związane z Odzyskaniem  Niepodległości w wykonaniu Marcina Kwiatkowskiego,

– występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół w Radulach,

Godz. 11.15 – Apel Poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Orła Białego,

musztra i wystrzał armatni – Komputowa Chorągiew Stefana

Czarnieckiego, Mini koncert patriotyczny Orkiestry Dętej z Tykocina,

Godz. 11.30 – przejazd autokarem na Cmentarz Parafialny – złożenie kwiatów i

zapalenie zniczy na grobach zasłużonych dla Ojczyzny,

Godz. 16.00 – Plac Czarnieckiego – „Sto okrążeni na 100-lecie odzyskania

Niepodległości,

Godz. 18.00 – Plac Czarnieckiego biało-czerwone fajerwerki,

Godz. 19.00 – Muzeum w Tykocinie zaprasza do Domu Talmudycznego na

spotkanie artystyczno-historyczne z cyklu „Salon Bujnowskiego”

zatytułowane „100 lat Niepodległości”. W programie: prelekcja z

dziejów historii najnowszej Polski, przedstawienie artystyczne

przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół i Przedszkola w

Tykocinie.

Msze Święte 11 listopada będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

2. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego, z pożytkiem dla życia wiecznego, przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Dziękuję za godne zachowanie się na cmentarzu podczas nabożeństw i nadal prosimy o taką postawę. Słowa wdzięczności kieruję wszystkich, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich i starali się troszczyć o niego w całej przestrzeni tego szczególnego miejsca jakim jest cmentarz. Przypominamy, że z racji braku miejsc do nowych pochówków zaniedbane mogiły będą likwidowane. Dziękuję Panu Kościelnemu, który przez cały okres świąt dbał o porządek zwłaszcza wokół cmentarza. Dziękuję Księżom – Księdzu Prałatowi oraz Księdzu Wikariuszowi Pawłowi za posługę w konfesjonale oraz wszelką pomoc organizacji wspólnego świętowania. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli, czytane są nowe całoroczne wypominki za zmarłych. Prosimy uważne wysłuchanie imion i nazwisk osób, za które się modlimy oraz zgłoszenie ewentualnych błędów. Informujemy jednocześnie, że nadal można zmawiać wypominki po każdej Mszy Świętej i w godzinach urzędowania kancelarii.

3. Dziękujemy Paniom z Łopuchowa za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (10 listopada br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin ze Stelmachowa.

4. Bardzo dziękujemy za systematycznie okazywaną życzliwość i pomoc w prowadzonym remoncie naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 160zł, Broniszewa – 500zł, Kolonii Tykocin – 200zł i 150zł, Sokół – 100zł, Tykocina Nowe Miasto – 500zł, Sawina – 100zł, Białegostoku – 200zł. Bóg zapłać!

5. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie organizacji – „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

6. Z racji uroczystości związanych z rocznicą Odzyskania Niepodległości modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi istniejącymi w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 listopada br. po Mszy Świętej o godzinie 10.00.