XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę, obchodzić będziemy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz i Samorząd Tykocina, Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury, Zespół Szkół i Przedszkola w Tykocinie oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości, które odbędą się według następującego porządku:

Godz. 9.30 – zebranie uczestników obchodów przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Tykocinie

Godz. 9.50 – wymarsz orszaku do Kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej

Godz. 10.00 – Msza Św. w intencji poległych o Odzyskanie Niepodległości, którą poprzedzi:

– krótki rys historyczny, dotyczący  święta  Odzyskania  Niepodległości przez Polskę,

– występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie,

Godz. 11.15 – Apel Poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Orła Białego

Godz. 11.30 – przejazd autokarem na Cmentarz Parafialny – złożenie kwiatów i zapalenie

zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza

Godz. 18.00 – Muzeum w Tykocinie organizuje w Domu Talmudycznym wykład historyczny i recital fortepianowy pt. Tadeusz Kościuszko – bohater narodowy”.

Zapraszamy!

Msze Święte 11 listopada będą odprawiane o godzinie: 8.00, 10.00, i 17.00.

2. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego, z pożytkiem dla życia wiecznego, przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Dziękuję za godne zachowanie się na cmentarzu podczas nabożeństw i nadal prosimy o taką postawę. Słowa wdzięczności kieruję wszystkich, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich i starali się troszczyć o niego w całej przestrzeni tego szczególnego miejsca jakim jest cmentarz. Zwracam się z apelem o jeszcze bardziej systematyczną, całoroczną troskę; z racji braku miejsc do nowych pochówków zaniedbane mogiły będą likwidowane. Dziękuję Panu Kościelnemu, który przez cały okres świąt dbał konsekwentnie, nie zważając na niedogodności o porządek zwłaszcza wokół cmentarza. Dziękuję Księżom – Księdzu Prałatowi oraz Księdzu Wikariuszowi Maciejowi zwłaszcza za posługę w konfesjonale oraz wszelką pomoc organizacji wspólnego świętowania. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli, czytane są nowe całoroczne wypominki za zmarłych. Prosimy uważne wysłuchanie imion i nazwisk osób, za które się modlimy oraz zgłoszenie ewentualnych błędów. Informujemy jednocześnie, że nadal można zmawiać wypominki po każdej Mszy Świętej i w godzinach urzędowania kancelarii.

3. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej dziękuje Komputowej Chorągwi im. Stefana Czarnieckiego, Teatrowi Amatorskiemu z Tykocina i wszystkim którzy włączyli się w cmentarną kwestę zbiórki funduszy na ratowanie zabytkowych nagrobków. W tym roku zebrano 8.191 zł.

4. Dziękujemy za zrozumienie i systematyczne wspieranie prac remontowo konserwatorskich, trwających przy naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina 200zł, Białegostoku – 150zł, Siekierk – 100 Euro, Tykocina 100zł, Sierk – 500zł, anonimowi ofiarodawcy 50, 100 i 500zł. Bóg zapłać!

5. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Zagumiennej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie, wyjątkowo ze względu na sobotnie święto – prosimy o pomoc w piątek (10 listopada br.) na godzinę 17.30 rodziny z ul. Holendry, ul. Piekarskiej i ul. Kombatantów.

6. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie organizacji – „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

7. W najbliższy piątek po Mszy Świętej o godzinie 17.00 – odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Pastoralnej. Zapraszamy Radnych.

8. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi istniejącymi w naszej parafii.