XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W dniu dzisiejszym obchodzimy XIX Dzień Papieski. To kolejna wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Pragniemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

2. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Nauczycielom, personelowi administracyjnemu szkoły – życzymy nadal dobrego zdrowia, cierpliwości oraz takiego systemu edukacji, w którym będziecie mogli zająć się rozwojem talentów dzieci, a nie stertami papierów. Niech Wam Bóg błogosławi.

3. Dziękujemy  paniom z Jeżewa Nowego za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 19 października br., na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z Sanik.

4. Posiadamy „Kalendarze Rolnika na 2020 rok”. Do nabycia w zakrystii w cenie 26zł.

5. Składam serdeczne podziękowania Wszystkim osobom i rodzinom, które okazują swoją życzliwą pomoc i wsparcie prowadzonego remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł, Warszawy – 500zł, Sanik – 200zł i 40zł, Rzędzian – 200zł, Broniszewa – 100zł, Państwo Młodzi – 300 i 500zł, Rodzice Państwa Młodych – 400zł. Bóg zapłać!

6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji w świecie.

7. Kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

8. Rozpoczęły się przedświąteczne porządki i rodzinne inwestycje na naszym cmentarzu grzebalnym. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o właściwe uszanowanie tego miejsca, reagowanie na niegodne zachowania, zaznajomienie się z Regulaminem Cmentarza – wywieszonym na bramie głównej.

Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach –  całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

9. Proszono mnie o podanie następującego ogłoszenia – Burmistrz Tykocina informuje, iż gmina zamierza złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W związku z powyższym, zainteresowani mieszkańcy, zamierzający skorzystać z pomocy winni złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Miejskim w Tykocinie, w terminie do 31 października 2019 r.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marii Zofii Wnorowskiej, lat 60, mieszkanki Lipnik; Śp. Mariana Andruszkiewicza, lat 88, mieszkańca Tykocina; Śp. Bogumiły Zambrzyckiej, lat 57 mieszkanki Nieciec; Śp. Bronisławy Wądołowskiej, lat 94, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…