XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj (w naszej wspólnocie parafialnej) obchodzimy XVIII Dzień Papieski. To kolejna wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Pragniemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie okolicznościowej dekoracji.

2. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Nauczycielom życzymy nadal dobrego zdrowia i anielskiej cierpliwości.

3. Dziękujemy grupie Pań (i) z ul. Choroszczańskiej 11 i 11A za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (20 października br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Sawina.

4. Posiadamy „Kalendarze Rolnika na 2019 rok”. Do nabycia w zakrystii w cenie 26zł.

5. Składam serdeczne podziękowania Wszystkim osobom i rodzinom, które okazują swoją życzliwą pomoc i wsparcie prowadzonego remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Częstochowy – 50zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł, z Białegostoku – 200 i 100zł, Łopuchowa – 100zł oraz członkowie Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka – 1 000zł. Bóg zapłać!

6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji w świecie.

7. Kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

8. Rozpoczęły się przedświąteczne porządki i rodzinne inwestycje na naszym cmentarzu grzebalnym. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o właściwe uszanowanie tego miejsca, reagowanie na niegodne zachowania. W związku z pojawiającymi się nieporozumieniami, które nie przeszkadzają zmarłym, a jedynie jeszcze żyjącym – prosimy, aby każdorazowo rozbiórkę starego pomnika zgłaszać administracji cmentarza, w celu zrobienia fotograficznej dokumentacji. Pozwoli to uniknięciu nieporozumień w przyszłości.

Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach –  całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

9. W minionym Tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Heleny Czajkowskiej, lat 90, mieszkanki Tykocina, Śp. Reginy Zalewskiej, lat 77, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…