XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj, już po raz 16, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

1. W najbliższy czwartek 13 października o godzinie 18.30 odbędzie się w klasztorku odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W programie Msza św., procesja z figurą Matki Bożej (zabieramy ze sobą świece bądź lampiony) i apel fatimski. Tego dnia w klasztorku Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie.
  2. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego po wieczornej Eucharystii o godzinie 17.00. Nauczycielom życzymy nadal dobrego zdrowia i anielskiej cierpliwości.
  3. Wszystkich chętnych pragnących zaangażować się w życie Wspólnoty, ubogacić ją indywidualnymi zdolnościami zapraszamy na spotkania chóru parafialnego i scholi. W planach zdecydowane odmłodzenie składu tych formacji. Bliższe informacje i zapisy u Pana Andrzeja, organisty.
  4. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie wspierają rozpoczęty plan remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: mieszkańcy Jeżewa Starego – 1 110zł, Koło Różańcowe z Sierk i Tykocina Kolonii – 950zł, anonimowi ofiarodawcy z Herman – 300zł, z Sawina – 200zł, z Kolonii Stelmachowo – 500zł oraz anonimowa ofiarodawczyni z Nowego Jorku 1 000$. Bóg zapłać!
  5. Posiadamy „Kalendarze Rolnika na 2017 rok”. Do nabycia w zakrystii w cenie 26zł.
  6. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb Śp. Teresy Milewskiej, lat 86 z Broniszewa, Śp. Wacławy Deniszewskiej, lat 79 z Popowlan. Wieczny odpoczynek…