XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”  obchodzimy dzisiaj XV Dzień Papieski. Przypominamy o uroczystościach, które odbędą się dzisiaj w tykocińskim Centrum Kultury, uroczystej Mszy Świętej o godzinie 17.00 i koncercie poetycko-muzycznym o godzinie 18.00 w synagodze. Po wszystkich Mszach Świętych zbierać będziemy datki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej młodzieży.

Wyrazimy w ten sposób wdzięczność Bożej Opatrzności za dar świętego Jana Pawła II.

1. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Misji w świecie.
  2. W tym tygodniu przypada Dzień Nauczyciela. Tyle w naszym życiu zawdzięczamy umiejętnościom i kulturze Wychowawców – pragnę Wam życzyć drodzy Nauczyciele, a także całemu personelowi administracyjnemu szkoły – dużo cierpliwości, wdzięczności i szacunku w środowisku naszej Wspólnoty. Zapraszam Wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli. Środowy Różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli.
  3. Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.
  4. Zbliża się 31 rocznica męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się koncert muzyczny utworów poświęconych osobie księdza Jerzego. Będzie także możliwość zakupienia płyty CD z tymi piosenkami. Wielkie i święte postacie kapłanów, takich jak ks. Niedzielak, ks. Suchowolec, ks. Zych, czy błogosławiony ks. Jerzy – przypominają nam, że Kościół w Polsce płacił wysoką cenę za walkę o prawdę, wolność, niepodległość ojczyzny, a dzisiaj ludzie, którzy mają jeszcze krew na rękach, bądź resortowe dzieci – ponownie odmawiają nam prawa do wypełniania swej misji.
  5. Za tydzień w niedzielę o godzinie 14.00 na plebanii – odbędzie się kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy Radnych.
  6. W najbliższy wtorek 13 października o godzinie 18.30 odbędzie się w klasztorku odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W programie Msza św., procesja z figurą Matki Bożej (zabieramy ze sobą świece bądź lampiony) i apel fatimski. Tego dnia w klasztorku Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie.
  7. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają ideę rozpoczętego remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z Sierk – 100zł, i z Siekierk – 100zł. Bóg zapłać!
  8. Posiadamy „Kalendarze Rolnika na 2016 rok”. Do nabycia w zakrystii w cenie 25zł.
  9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Krzysztofa Prokopowicza, lat 40, z Bruszewa, Śp. Zofii Rakowicz, lat 87, z Tykocina. Wieczny odpoczynek