XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Czy potrzebna jest nam wiara wielkości, aż ziarnka gorczycy? Gór nie musimy przenosić, ale by kochać Boga i bliźniego – pewnie wystarczy nam ta nasza „mniejsza” wiara. Za ten dar chwalmy Pana!

W ramach Dni Kultury Katolickiej, które odbędą się w dniach 12 – 13 października obchodzić będziemy pod hasłem „Jan Paweł II Papież Dialogu” – XIII Dzień Papieski. We współpracy z Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury w Tykocinie, Zespołu Szkół i Przedszkola oraz Fundacji im. Mikołaja z Radomia zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty tej uroczystości. W sobotę, w kościele parafialnym o godzinie 16.00 odbędzie się koncert zespołu muzycznego „Boża nuta” z Brańszczyka; po Mszy Świętej zapraszamy na konkursowy wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie pt. „Santo subito”. W niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 (kościół parafialny) – koncert poetycko-muzyczny „Wołam do ciebie człowieku”; wystąpią Grażyna Barszczewska – recytacja, Robert Grudzień organy, w programie poezja Karola Wojtyły oraz fragmenty listów Matki Teresy z Kalkuty. Po koncercie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Santo subito” i rozdanie nagród. O godzinie 17.00 w Wielkiej Synagodze Koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu: Roman Zieliński – skrzypce, Barbara Dębowska-Łajewska – fortepian (w programie utwory Ernesta Blocha, Josepha Achrona, George Gershwina).Zapraszamy!

2. Za tydzień w związku w obchodzonym po raz XIII Dniem Papieskim po wszystkich Mszach Świętych zbierać będziemy datki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej młodzieży. Wyrazimy w ten sposób wdzięczność Bożej Opatrzności za błogosławionego Jana Pawła II i dar Jego rychłej kanonizacji.

3. W dniu 20 października br. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sokółki. Odjazd sprzed kościoła o godzinie 11.00, Msza Święta w Sokółce o godzinie 13.00. Koszt – 23 zł. Zapisy do 16 października u Pani Słowikowskiej i Cackowskiej.

4. Już od następnej niedzieli będzie można zamawiać tzw. wypominki za zmarłych

5. Pragnę podziękować za wielkie zainteresowanie problematyką remontu naszej świątyni, obiecany dar modlitwy i składane ofiary. W ostatnim czasie ofiary na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 30zł, 30zł, 30zł. Bóg zapłać! Chciałbym przy tej okazji poinformować, że wniosek dotyczący kompleksowego remontu naszego kościoła został złożony w regulaminowym czasie. W tym tygodniu zakończyliśmy także prace nad pewnym „uszczelnieniem” dachu świątyni. Niestety przy takich zabiegach i opłakanym stanie dachu – nie da się uzyskać właściwej szczelności przed wodą i śniegiem. Potrzebna jest pilna wymiana dachówki – na nową.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Ostrowski, kawaler zamieszkały w Jeżewie Starym, parafii tutejszej i Agnieszka Urszula Targońska, panna zamieszkała w miejscowości Jamiołki Godzieby, parafia Sokoły. Zapowiedź II. Artur Wilczewski, kawaler zamieszkały Jeżewo Nowe i Marlena Rodowicz, panna zamieszkała w Broniszewie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Bogusława Salatyńskiego, lat 70 z Tykocina; Śp. Bernarda Rybarczyka ze Stelmachowa (pogrzeb w Sokołach), Edwarda Okuły, lat 70 z Sierk. Wieczny odpoczynek…