XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Jutro rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. W tym tygodniu 4 października br., w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, doroczny odpust w klasztorku. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 11.00, przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Serdecznie zapraszamy.

3. W najbliższy wtorek – 2 października br. o godzinie 18.00, w budynku remizy OSP w Tykocinie odbędzie się spotkanie, dotyczące dofinansowania wymiany starych pieców centralnego ogrzewania oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Więcej informacji w gablocie parafialnej i i na profilu FB parafii.

4. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestniczenia w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zachęcamy do kontaktu z księdzem Pawłem. Trwa nabór do śpiewu w naszej scholi. Chętne osoby, z talentem wokalnym, muzycznym – prosimy o przybycie na najbliższą próbę, która odbywa się w każdy piętek, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

5. Za tydzień, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

6. W najbliższym czasie sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adrian Perkowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Agnieszka Guziejko, panna zamieszkała w parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Białymstoku – zapowiedź II; Dawid Mocarski, kawaler i Idalia Chrzanowska, panna oboje parafii tutejszej – zapowiedź II.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 6.30 i 17.00, klasztorek – godzina 9.00.

8. Dziękujemy za wszelką życzliwość jaką okazujecie wspierając trwający gruntowny remont naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Dobek – 200zł, Tykocina – 100zł, Koło Różańcowe z Siekierk (zelatorem jest Pan Popławski) – 560zł. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Sawickiego, lat 87, mieszkańca Siekierk. Wieczny odpoczynek…