XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zaproszenie do uczestnictwa w tym nabożeństwie kierujemy do wszystkich parafian! Różaniec Święty – to oręż dany nam przez samą Maryję. Wielokrotnie dzięki tej szczególnej modlitwie Chrześcijanie doświadczali ocalenia. Przez cały miesiąc październik pamiętajmy o Różańcu, nośmy go ze sobą. Módlmy się wspólnie w rodzinach!

Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w niedziele zaś po Sumie, w klasztorku w dni powszednie po Mszy św. godzinie 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Jak co roku zachęcamy do uczestnictwa szczególnie młodzież oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

2. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na obchody XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku będzie odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” (św. Jan Paweł II). W programie m.in. koncert i montaż słowno-muzyczny p.t. „Być dobrym jak chleb” – w wykonaniu Sylwii Strugińskiej sopran (solistki Teatru Muzycznego w Łodzi) i Roberta Grudnia – organy, solista Filharmonii Lubelskiej. W programie: pieśni o św. Bracie Albercie, utwory klasyczne oraz ulubione pieśni Jana Pawła II. Koncert odbędzie się w następną niedzielę 8 października br. po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Zapraszamy.

3. W najbliższą środę, 4 października, w klasztorku będziemy obchodzić odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu. Msza św. o godz. 11.00 z procesją Eucharystyczną, pod przewodnictwem J.E. Janusza Stepnowskiego – Biskupa Łomżyńskiego. W imieniu Księdza Dyrektora, pracowników i mieszkanek serdecznie zapraszamy do udziału.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa tych dni odprawiane będą po Mszy Świętej o godzinie 6.30 oraz podczas wieczornej modlitwy różańcowej.

5. Jak co roku w pierwszą niedzielę października są zbierane do puszek ofiary na wsparcie działalności charytatywnej Caritas Diecezji i Parafialnych Kół Caritas. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzebny najuboższych oraz rozbudowę Ośrodka „Caritas Bliźnim” w Ptakach koło Nowogrodu.

6. Dziękujemy grupie Pań z Popowlan za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (7 października br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Lipnik i Bagienek .

7. W najbliższym czasie sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Andrzej Sawostian, kawaler i Magdalena Puchalska, panna zamieszkali w Tykocinie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom osób wspierających rozpoczęty remont naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: Siekierk – 200zł, Kolonii Siekierki – 100zł, Koło Różańcowe Rodziców, modlących się za swoje dzieci – 230 zł, anonimowy ofiarodawca 200zł. Bóg zapłać!