XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne.

W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zaproszenie do uczestnictwa w tym nabożeństwie kierujemy do wszystkich parafian! Różaniec Święty – to oręż dany nam przez samą Maryję. Wielokrotnie dzięki tej szczególnej modlitwie Chrześcijanie doświadczali ocalenia.

W XVI wieku, gdy zagrożona była cała Europa św. Pius V ogłosił krucjatę różańcową. Nakazał odmawianie różańca w każdym kościele. Po zwycięskiej bitwie pod Lepanto święty Papież napisał w encyklice: „Pragniemy szczególnie, aby nigdy nie zostało zapomniane wspomnienie wielkiego zwycięstwa uzyskanego od Boga przez zasługi i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w dniu 7 października 1571 r., odniesione w walce przeciw Turkom, nieprzyjaciołom wiary katolickiej”. Pamiętajmy o tej modlitwie w październiku, nośmy ze sobą różaniec. Módlmy się wspólnie w rodzinach! Proszę o to także istniejące w naszej parafii Kółka Różańcowe.

Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w niedziele zaś po Sumie, w klasztorku w dni powszednie po Mszy św. godzinie 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Jak co roku zachęcamy do uczestnictwa szczególnie młodzież oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

1. W najbliższą sobotę, 3 października, w klasztorku będziemy obchodzić odpust ku czci św. Franciszka. Msza św. o godz. 11.00 z procesją Eucharystyczną, pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Warszawie Abpa Celestino Migliore. W imieniu Księdza Dyrektora, pracowników i mieszkanek serdecznie zapraszamy do udziału.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca października, nabożeństwo tych dni będzie połączone z modlitwą różańcową.
  3. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.
  4. W dniu beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko powstała w Kościele spontaniczna inicjatywa modlitewna o nazwie „Koronka na ulicach miast”. To 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do różnych przestrzeni naszego życia: prywatnego i społecznego. Spróbujmy zachęcić do przeżywania tego świętego czasu naszych bliskich, znajomych, przyjaciół, czy sąsiadów. Modlitwa Koronki powinna rozpocząć się w ustalonych miejscach – jutro, to jest w poniedziałek o godzinie 15.00. Dla mieszkających blisko kościoła proponuję spotkanie przy wieży zegarowej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
  5. Pragniemy poinformować, że w dniach od 1 do 6 lutego 2016 roku organizujemy zimowy wyjazd dzieci i młodzieży do Krynicy. Liczba miejsc ograniczona. Koszt wyjazdu ok. 600zł. Bliższe informacje u ks. Jarosława.
  6. Dziękuję osobom, które systematycznie wspierają ideę rozpoczętych prac remontowych i planów inwestycyjnych w najbliższych latach. W ostatnim czasie swój dar złożyli mieszkańcy Sierk – 2 650zł, Anonimowy ofiarodawca z Tykocina 200zł, z Siekierk – 100zł. Bóg zapłać!
  7. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej Wspólnocie pogrzeb Śp. Anny Bąk, lat 80, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…
  8. Socjalizm a religia