XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Można także dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

3. Pragniemy poinformować, że od 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie przepisy dotyczące nowej formy przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Więcej informacji na stronie internetowej. https://wzasiegu.pl/wiara/bierzesz-slub-od-stycznia-wedlug-nowych-zasad-poludnioweespresso/

W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Dominik Zajkowski, kawaler zamieszkały w Zbrzeźnicy parafia Tabędz i Wiesławy Kalickiej, panny zamieszkałej w Siekierkach parafii tutejszej – zapowiedź II.

Jak informowaliśmy dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się krótkie spotkanie z z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.

Kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

4. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się na plebanii – krótkie spotkanie Rady Parafialnej. W programie omówienie trwających inwestycji, poziomu ich realizacji, plany na przyszłość i sprawy bieżące.

5. W związku z coraz częstszymi próbami oszustw osób starszych przez nieuczciwych przedstawicieli firm proponujących umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz dostaw energii elektrycznej Rzecznik Konsumentów zwrócił się do nas z prośbą o włączenie się w „Kampanię ochrony Seniorów”. Ulotki.

6. Muzeum w Tykocinie zaprasza w następną niedzielę 29 października br. na koncert muzyki poważnej p.t. „wieczór z Henrykiem Wieniawskim, Fritzem Kreislerem i Tadeuszem Kościuszko”. Wystąpią Roman Zieliński – skrzypce i Magdalena Wiluk – fortepian. Koncert odbędzie się o godzinie 17.00 w salonie Domu Talmudycznego. Zapraszamy.

7. Z prośbą o pomoc zwrócił się do nas Pan Jerzy Szczepański z miejscowości Słomianka, parafii Jasionówka, któremu trąba powietrzna zniszczyła zabudowania gospodarcze oraz maszyny rolnicze. Informacje te potwierdza miejscowy proboszcz. Po każdej Mszy Świętej Pan Jerzy zbiera do puszek ofiary, które będą przeznaczone na naprawienie poniesionych szkód. Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w tę akcję.

8. 28 października w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbędzie się Regionalna Konferencja Poprowadź Alpha w Białymstoku. Szczegóły na jej temat oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie szkolenia.alphapolska.org/Białystok oraz na Facebooku. Zapraszamy do zapisów. Koszt 30zł, w cenie posiłek oraz materiały szkoleniowe.

9. Dziękujemy delegacji mieszkańców z ul. Sokołowskiej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (28 października br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. Zacerkiewnej i ul. Browarnej.

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim osobom i rodzinom, które okazują swoją życzliwą pomoc i wsparcie prowadzonego remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 500zł i 200zł, Łopuchowa 200zł i 200zł oraz z anonimowemu ofiarodawcy 200zł. Bóg zapłać

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Janiny Sadowskiej. Lat 88 z Jeżewa Nowego. Wieczny odpoczynek…