XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne.

Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które czynnie zaangażowały się w zorganizowanie Orszaku Tykocińskiej Królowej oraz włączyły się w Akt Zawierzenia Matce Najświętszej

Władzom Samorządowym z Panem Burmistrzem na czele, strażakom, asyście procesyjnej, Tykocińskiemu Teatrowi Amatorskiemu, organizacjom rekonstrukcyjnym i stowarzyszeniom historycznym, każdemu, kto jak dziecko – przyszedł do Matki – serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Zadania rozpoczętego przez apostołów, a kontynuowanego dzisiaj przez nas wierzących. Papież Franciszek prosi nas, abyśmy zaangażowali się w misje jak najofiarniej, szczególnie przez modlitwę i dary serca.
  2. Także dzisiaj można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej, zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

Nie zapominajmy o pilnowaniu porządku na cmentarzu grzebalnym. Cały cmentarz i jego najbliższe otoczenie świadczy przede wszystkim o nas, czasowych gospodarzach tego miejsca.

1. W minionym tygodniu dokonał się podpisany przez Podlaskiego Konserwatora Zabytków odbiór prac przy zewnętrznych elewacjach nawy głównej kościoła. Można powiedzieć, że naprawa organów kończy nasze tegoroczne inwestycje. Musimy powoli rozpocząć zbieranie sił na przyszłoroczne prace remontowe, będące kontynuacją rozpoczętych robót. Dziękujemy osobom, które w ostatnim czasie złożyły swój dar na wsparcie naszych działań – małżeństwo z Tykocina ofiarowało 1 000zł, członkowie Koła Żywego Różańca z Sawina (zelatorka Pani Sadowska) – 300zł, członkowie Koła Żywego Różańca z Sanik (zelatorka Pani Jackowska) – 700zł, anonimowi ofiarodawcy: z Broniszewa 200zł, Łopuchowa 200zł, Sawina – 100zł, Bagienek – 300zł, z Sierk Kolonii – 300zł. Bóg zapłać!
  2. W ostatnim tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Grażyny Jarockiej, lat 49 z Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…