XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Zbliża się wspomnienie Świętego Wincentego a’Paulo – doroczna uroczystość w naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w następną niedzielę o godzinie 12.00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prof. dr hab. Przemysław Artemiuk – profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy na te uroczystości całą asystę procesyjną i wszystkich parafian, którzy od tylu pokoleń czczą jednego z głównych patronów naszego kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Dzisiejsze ofiary składane do puszek są przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii zapraszamy zainteresowanych do śpiewania w parafialnej scholi, czy udziału Liturgicznej Służbie Ołtarza. Najbliższa próba scholi w piątek po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

Jednocześnie prosimy rodziców młodzieży, uczącej się poza parafią o dopilnowanie – czy Wasze dzieci uczestniczą w szkolnej katechezie.

Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

4. Dziękujemy za okazywaną pomoc w prowadzonych pracach remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 500$ i 100zł, Rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł, z Tykocina 1 000 zł, Leśnik 200zł i 200zł. Bóg zapłać!

5. Dziękujemy Paniom z Pajewa Kolonii i ul. Złotej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (22 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. Piłsudskiego.