XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragniemy serdecznie podziękować mieszkańcom Broniszewa, Jeżewa Starego i Jeżewa Nowego za przygotowanie uroczystości dożynkowych, wieńców, darów ołtarza czynne uczestnictwo w liturgii dziękczynienia za plony.

Dziękuję tegorocznym starostom dożynek Panu Krzysztofowi i Pani Agnieszce. Dziękuję Panu Burmistrzowi i pracownikom urzędu gminy za okazaną pomoc i wsparcie. Wszystkim uczestnikom tegorocznych parafialno-gminnych dożynek, dziękując – życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Waszej ciężkiej pracy.

2. W najbliższy wtorek 13 września br. odbędzie się o godzinie 18.00 na plebanii – kolejne spotkanie Rady Pastoralnej. Serdecznie wszystkich radnych zapraszamy.

3. Grupa młodzieży klas II i III gimnazjum rozpoczyna przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na katechezie zostały rozdane deklaracje zgłoszenia kandydata które należy przynieść do kancelarii lub zakrystii do 2 października br. Prosimy rodziców o szczerą rozmowę z nimi na temat dobrowolności i ważności przyjęcia tego sakramentu oraz zachętę i wsparcie duchowe.

4. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się organizacyjne spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

5.  W dniu 2 października br., w rocznicę cudu eucharystycznego organizowana jest pielgrzymka do kolegiaty św. Antoniego w Sokółce. Odjazd sprzed kościoła planowany jest na godzinę 8.00. Zapisy u Pani Eli Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Rafał Jabłoński, kawaler zamieszkały w Rzędzianach, parafia Radule i Anna Kalisty, panna zamieszkała w Broniszewie, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Dawid Bagiński, kawaler zamieszkały w Choroszczy i Beata Dąbrowska, panna zamieszkała w Sawinie parafii tutejszej. Zapowiedź II. Adam Kropiwnicki, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Katarzyna Maria Konopko, panna zamieszkała w Lipnikach, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I. Jacek Kliber, kawaler zamieszkały w parafii N.M.P. Matki Kościoła w Białymstoku i Urszula Zych, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź I.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie wspierają rozpoczęte prace remontowe naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy 100zł i 1 000zł; mieszkańcy Jeżewa Nowego, przy okazji organizacji dożynek 1000zł, mieszkańcy Broniszewa – 400zł. Bóg zapłać!

8. Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18.30 w klasztorku. Bierzemy ze sobą świece, w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 9.00.

9. Muzeum w Tykocinie Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zapraszają zainteresowanych na wernisaż wystawy pt. „Katedra Ormiańska we Lwowie i jej twórcy”, która rozpocznie się 16 września 2016r o godzinie 14.00 w Domu Talmudycznym.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Ostrowskiego, lat 90 z Jeżewa Starego. Pragniemy także poinformować, że w dniu jutrzejszym o godzinie 15.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Śp. Ks. Prałata Henryka Korży. Wieczny odpoczynek…