XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Niebawem w dniach 15 – 21 września br. obchodzić będziemy pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby życie budowali na Skale” – III Tydzień Wychowania.

W naszej parafii tego właśnie dnia pragniemy zainaugurować, trwające przez cały czas roku szkolnego Msze Święte z udziałem dzieci, rodzice oczywiście mile widziani! Za tydzień w niedzielę – pierwsze tego typu spotkanie;  zapraszamy zainteresowanych na Mszę Świętą o godzinie 12.00. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą tornistry i inne przybory szkolne. Podczas liturgii nastąpi obrzęd ich poświęcenia. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

2. Pragniemy poinformować, że w miesiącu październiku wieczorne Msze Święte połączone z modlitwą różańcową będą odprawiane o godzinie 17.00, nie 17.30. Chcielibyśmy także od nowego roku dokonać zmian w odprawianiu Mszy Świętych w dni powszednie, w kościele parafialnym – rezygnując, z Mszy Świętej o godzinie 7.00, a wprowadzając Mszę Świętą wieczorną o godzinie 17.00.

3. Za tydzień po Sumie (godz. 12.00), na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.

4. Pragniemy złożyć podziękowanie na ręce Pana Wiesława Pusza – Starosty Powiatu Białostockiego za życzliwe wsparcie naszych planów związanych z remontem świątyni. Dziękuję za miłe słowa udzielonego poparcia, cytuję – „Projekt…zasługuje na wsparcie i mam nadzieję,  iż otrzyma dofinansowanie w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.” Nadmienię, że w chwili obecnej jesteśmy na etapie wyrabiania pozwoleń konserwatora zabytków na prace konserwatorskie i roboty związane z założeniem ogrzewania w kościele, systemów alarmowych, monitoringu oraz iluminacji wnętrza; po nich zostanie jeszcze procedura pozwoleń na budowę, na te działania, kosztorysy prac, decyzje środowiskowe oraz promesa bankowa. Ze złożeniem kompletnego wniosku musimy zdążyć przed końcem września.

5. Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o pilnie potrzebnym remoncie naszej świątyni, za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 100zł, Kółko Różańcowe z Nowego Miasta – 1 000zł, Kółko Różańcowe z ul. Piłsudskiego – 300zł, przy Dożynek rodziny ze Stelmachowa – 550zł. Bóg zapłać! W chwili obecnej na wydzielonym rachunku bankowym posiadamy 104 889zł.

6. Składam podziękowanie na ręce Pana Dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – Józefa Władysława Sulimy za życzliwe potraktowanie mojej prośby związanej z usunięciem trzech granitowych słupków, utrudniających swobodne wejście do naszego kościoła. Bóg zapłać!

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Wojciech Łotowski, kawaler zamieszkały w Sanikach i Monika Konopka, panna zamieszkała w Lipnikach – oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

Dziękujemy Ks. Marcinowi za opiekę nad naszą tegoroczną pielgrzymką do Krypna!

pilegrzymka1

pilegrzymka2