XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Sawina i Bagienek za piękne przygotowanie naszych tegorocznych dożynek – oprawę liturgiczną Mszy Świętej, złożonych darów ołtarza – Bóg zapłać!

Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Ogółem wzięło w niej udział 248 osób. Pragniemy poinformować, że w sobotę 22 września br. o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów i ich rodzin. Modlitwę zakończy Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.

Na ręce Pana Burmistrza i pracowników Urzędu Miasta składamy podziękowania za pomoc w zorganizowaniu powrotnego transportu pielgrzymów do Tykocina.

2. Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i nasza parafia serdecznie zapraszamy na historyczny spacer po mieście.Tematem będzie blisko 400-letnia historia dziedzictwa materialnego i spuścizny kulturalnej Bernardynów w Tykocinie. Spacer zacznie się od kępy narwiańskiej, zwanej Bernardyńską, gdzie został założony pierwszy (obecnie nieistniejący) klasztor, a następnie przejdziemy do północnej pierzei Rynku Nowego Miasta  (obecnie ul.  11 Listopada), gdzie od drugiej połowy XVI stulecia do końca wieku XVII wieku znajdował się drewniany kościół i klasztor. Ostatnim miejscem historycznej podróży będzie XVIII-wieczny zespół  klasztorny oo. Bernardynów, znajdujący się obecnie przy ul. Klasztornej. Serdecznie zapraszamy najbliższa sobota godzina 14.00, początek spaceru od pomnika Puchalskiego.

Muzeum w Tykocinie zaprasza na wernisaż wystawy Marka Chomczyka pt. „Struktura w naturze”, która odbędzie się 15 września br. o godzinie 18.00 w Domu Talmudycznym. Muzeum w Tykocinie wraz z Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast zapraszają na spotkanie z prof. Alanem Dubenem na wykład pt. „na Dalekim Brzegu czasu. Kształtowanie żydowskiej przeszłości w Tykocinie”, które odbędzie się 16 września br. o godzinie 15.00.

3. Serdecznie dziękujemy za okazywane wsparcie prowadzonego remontu świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Białegostoku – 100zł, Kolonii Tykocin – 100zł, Jeżewa Starego – 100zł. Bóg zapłać!

Informujemy też, że od niedawna nasza parafia posiada terminal płatniczy. Po każdej Mszy Świętej (w zakrystii), jak i w godzinach urzędowania kancelarii – można składać datki na remont kościoła za pomocą kart płatniczych, telefonów komórkowych pozwalających na płatności zbliżeniowe.

4. Za tydzień, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie Diecezjalnego Radia Nadzieja.

5. Dziękujemy Paniom z ulicy Koziej i Choroszczańskiej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (15 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Pajewa Kolonii i ul. Złotej.