XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W związku z dekretem Biskupa Łomżyńskiego z dniem 18 sierpnia 2013 roku nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie.

Pragniemy podziękować ks. dr Andrzejowi Borkowskiemu za dotychczasową współpracę z naszą parafią, życzyć błogosławieństwa Bożego na dalszą pracę duszpasterską i serdecznie powitać wśród nas ks. dr Marcina Roszkowskiego, dotychczasowego wikariusza w parafii Rzekuń, który odtąd będzie pełnił obowiązki Dyrektora DPS-u w Tykocinie. Cieszymy się, że ksiądz Marcin będzie wspierał nas duszpasterskiej posłudze parafialnej oraz w nowych inicjatywach pastoralnych, które wspólnie planujemy i zamierzamy prowadzić w naszej parafii.

2. Jutro rozpoczynamy nowy Rok Szkolny 2013/2014. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. W porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkół w Tykocinie pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

Pragnę poinformować, że planowane na poniedziałek spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci uczęszczającymi do naszego przedszkola zostało przełożone na najbliższy wtorek na godzinę 8.15. Dowóz dzieci do szkoły będzie odbywał się według starego rozkładu. Odjazd dzieci i młodzieży po uroczystej inauguracji roku szkolnego odbędzie się o godzinie 10.30.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – nabożeństwo o godzinie 7.30 i 17.00, w Pierwszą Sobotę miesiąca września o godzinie 7.30.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby. Mariusz Stypułkowski, kawaler zamieszkały w miejscowości Konopki Klimki parafia Zawady i Katarzyna Krynicka, panna zamieszkała w Stelmachowie parafii tutejszej. Zapowiedź II. Wojciech Łuczaj, kawaler zamieszkały w Klepaczach parafia Niewodnica i Marta Stiepul, panna zamieszkała w Popowlanach parafii tutejszej. Zapowiedź II.

5. Jednym z bardziej zaniedbanych elementów parafialnego majątku jest dawne Kino Hetman. Wszyscy w równej mierze odpowiadamy za ten obiekt, jako naszą parafialną własność. Dziękuję zatem osobom, które z własnej inicjatywy zorganizowali całą zakończoną sukcesem akcję oczyszczenia otoczenia kina. Warto z wielką satysfakcją zauważyć, że w czasach kiedy większość społeczeństwa ma tylko wymagania co do innych, a sami palcem niczego nie zamierzają tknąć mamy takich parafian, którzy z własnej inicjatywy potrafią zatroszczyć się o parafialny majątek. W pracach porządkowych uczestniczyli: Marek Malinowski (koparka), Robert Sawicki, Stanisław Stankowski, Henryk Cackowski, Andrzej Pilis (ciągnik i przyczepa), Marcin Kwiatkowski, Karol Dąbrowski, Tadeusz Świętorzecki, Jerzy Żdanuk, Józef Markiewicz (łopata), Alicja Bogusz (koordynator akcji). Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać!

Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o pilnie potrzebnym remoncie naszej świątyni, za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowi ofiarodawcy z Tykocina: 60zł, 50zł, 30zł, 30zł, 30zł. Bóg zapłać!

6. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

7. Pragnę ponowić moje serdeczne zaproszeni do uczestnictwa w parafialno-gminnych Dożynkach 2013, które odbędą się za tydzień w niedzielę 8 września br. Rozpoczniemy je o godzinie 10.00 – Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory, prosząc Boga o dalsze łaski i obfitość błogosławieństwa dla wszystkich gospodarzy naszej parafii. Po uroczystościach w kościele około godz. 12.00 – uroczyste otwarcie zespołu boisk w Stelmachowie i festyn sportowo-rekreacyjny. W imieniu organizatorów – zapraszamy!

O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza – proszę Gospodynie i Gospodarzy z Siekierk, Stelmachowa, Sanik.

8. Jak informowaliśmy, tradycją minionych lat, w najbliższą sobotę – 7 września br.  wyrusza piesza pielgrzymka z Tykocina do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wymarsz sprzed kościoła o godzinie 7.00, przyjście do Krypna i Msza Święta o godzinie 12.00. Dzięki życzliwości Pana Burmistrza – powrót autokarem, planowany jest około godziny 14.15. Przewodnikiem i duchowym opiekunem pątników będzie ks. Marcin.