XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

1. Pragniemy poinformować, że tegoroczne Dożynki Parafialne zostaną połączone z Dożynkami Wojewódzkimi, które w tym roku odbędą się w Tykocinie 14 września br. Ponawiam naszą prośbę do rodzin z Siekierk o reprezentowanie naszej Parafii na tych wyjątkowych uroczystościach. Bardziej szczegółowe informacje, dotyczące święta dziękczynienia za plony –  podamy niebawem.

2. W minionym tygodniu uprawomocniło się pozwolenie na rozbudowę cmentarza parafialnego, jednak stan naszych finansów, przy trwającym remoncie kościoła, w chwili obecnej  – nie pozwala na podjęcie jakichkolwiek działań związanych z rozpoczęciem tak bardzo potrzebnej inwestycji. Sytuacja robi się coraz bardziej poważna, gdyż jedyną decyzją w tej kwestii (przez całe dziesięciolecia) – było niepodejmowanie jakiejkolwiek decyzji.  Brakuje miejsc na cmentarzu dla nowych pochówków, a ludzie (niestety) ciągle umierają. Problem jednak nie znika.

3. Dziękujemy  paniom z Sawina za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 31 sierpnia, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z Łopuchowa.

4. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy życzliwie i systematycznie wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła, w ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: Warszawy – 200zł, Białegostoku, 100zł, Wyszkowa – 200zł, Siekierk – 100zł, Łopuchowa – 100zł, oraz rodzice dzieci, które przyjęły Chrzest Święty – 200 i 100zł. Bóg zapłać!

5. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna pracę w naszej parafii (na okres próbny) – nowy organista Pan Dawid Skowroński. Ukończył Salezjańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Lutomiersku. Uzyskał dyplom organisty z wynikiem bardzo dobrym. Lekcje emisji głosu pobierał u ks. dra hab. Kazimierza Dąbrowskiego. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych i sukcesów, które ubogacą swym muzycznym pięknem liturgię odprawianą w naszym kościele.

6. Chcielibyśmy poinformować, że kończy się nabór uzupełniający na kurs komputerowy  dla osób w wieku od 25 do 70 lat. Kurs jest bezpłatny, trwa 90 godzin. Zajęcia dobywają się dwa dni w tygodniu, w wymiarze ponad 2 godzin. Karty zgłoszenia na kurs można pobrać dzisiaj w punkcie, znajdującym się na Placu Stefana Czarnieckiego, który będzie dyżurował dzisiaj w godzinach 9:00-13:00. Także w dniu dzisiejszym w tym samym miejscu będzie dyżurował krwiobus. Oprócz donacji krwi można zgłosić się do bazy dawców szpiku.

7. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji.