XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Chwila spędzona przed Bogiem nigdy nie przestanie istnieć. Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Mamy szansę adorując Najświętszy Sakrament – Bogiem „napełniać” nasze wnętrze.

W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. kan. Stanisław Bokiniec. Porządek adoracji będzie następujący: rozpoczniemy 21 sierpnia adoracjami w klasztorku: Msza Święta o godzinie 9.00, po której krótka wspólna adoracja, następnie indywidualna adoracja do godziny 15.00, po wspólnej adoracji – Msza święta. W kościele parafialnym porządek odprawiania Mszy Świętych podobny jak w niedzielę; 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy Świętej, krótka wspólna adoracja. Zachęcamy do adoracji indywidualnych.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sebastian Szczepański, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Katarzyna Miastkowska, panna zamieszkała w Białymstoku, parafii Wszystkich Świętych. Zapowiedź II. Sławomir Żendzian, kawaler zamieszkały w Broniszewie parafii tutejszej i Monika Michalczuk, panna zamieszkała w Hajnówce, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapowiedź II.

3. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

4. Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o pilnie potrzebnym remoncie naszej świątyni, za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący darczyńcy: anonimowy ofiarodawca z Pajewa – 100zł, z Tykocina – 100zł, Jeżewa Starego – 100zł, Dobek – 200zł, Białegostoku – 150zł i 100zł, Koło Żywego Różańca (mężczyzn) z Sanik – 650zł. Bóg zapłać.

5. Ponawiam moją prośbę o zorganizowanie wieńców dożynkowych, skierowaną do rodzin z miejscowości: Siekierki, Stelmachowo, Saniki. Pozostałe miejscowości mogłyby być reprezentowane choćby przez kompozycje kwiatowe. Tegoroczne parafialne i gminne uroczystości dożynkowe odbędą się w dniu 8 września br. na Mszy Świętej o godzinie 10.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Dokładniejsze informacje, dotyczące przebiegu naszego wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony podamy w późniejszym czasie.

Otrzymaliśmy zaproszenie na dożynki diecezjalne, które w tym roku odbędą się w dniu 8 września 2013 r. w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.00 – przewodniczył będzie J.E. Ks Biskup Janusz Stepnowski.

6. Muzeum w Tykocinie zaprasza na koncert ballad Edwarda Stachury w wykonaniu Jerzego Edwarda Stachury i prowadzeniu Tadeusza Buraczewskiego, który odbędzie się w dniu dzisiejszym w salonie muzeum, początek godzina 15.00.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Śp. Jacka Kozłowskiego, lat 49 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…