XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Adam Kozikowski – Prefekt Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku.

Adoracje rozpoczniemy 21 sierpnia br. w klasztorku, rozpocznie je Msza Święta o godzinie 9.00 i wspólna adoracja, zakończenie modlitw o godzinie 15.00 wspólną adoracją i Koronką do Miłosierdzia Bożego.  Porządek adoracji w kościele parafialnym od czwartku do soboty będzie podobny jak w każdą niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – wspólna adoracja, po niej indywidualne modlitwy; o godzinie  17.00 – wspólna adoracja, po niej Msza Święta. Zachęcamy do adoracji indywidualnych. Dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa są także dobrą okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

2. Dziękujemy  paniom z Sawina za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 24 sierpnia, na godzinę 9.00 (z racji trwających adoracji) zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

Dziękujemy także Rodzinie Państwa Jabłońskich za udekorowanie kwiatami ołtarzy naszej świątyni na doroczny odpust ku czci Wniebowzięcia N.M.P. – BÓG ZAPŁAĆ!

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Czeladko, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Katarzyna Kalista, panna zamieszkała w Siekierkach, oboje parafii tutejszej – zapowiedź I.

4. Bardzo dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy tak życzliwie i co niemniej ważne – systematycznie wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła, w ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Chorzowa 100zł i 100zł, z Gliwic – 100zł, Warszawy – 100zł, Białegostoku – 300 euro, Siekierk – 200zł i 100zł, Tykocina – 500zł, Rodzicie dziecka, które przyjęło chrzest 200zł, narzeczeni – 100zł, Państwo Młodzi – 1 000zł. Bóg zapłać!

5. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na uzyskanie środków, jakie Stolica Apostolska potrzebuje do należytej służby wobec całego Kościoła.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Edwarda Baczewskiego, lat 65, mieszkańca Siekierk. Wieczny odpoczynek…