XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego z dniem 25 sierpnia br. nasz Wikariusz ks. Maciej Sztych rozpoczyna pracę w parafii p.w. św. Ojca Pio w Grajewie; a zarazem kończy 2-letnią posługę w naszej wspólnocie. Dziękujemy Księdzu Maciejowi za gorliwość w pracy duszpasterskiej, piękne kapłańskie świadectwo oraz inicjatywy, które mamy nadzieję będą trwały i rozwijały się w przyszłości, w naszej wspólnocie.

Nasze życie to rozstania i powroty – niech Pan bogaty w Miłosierdzie prowadzi Cię po pięknych i (dzisiaj jakże trudnych) drogach kapłańskiego powołania.  Nie ustawaj w służbie Bogu i nie martw się, że wdzięczność ma krótką pamięć. Niech się spełnią Twoje prośby przed Najświętszym Panem. Szczęść Boże!

2.Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. prof. Dariusz Sokołowski – Ojciec Duchowny Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku.

Adoracje rozpoczniemy 21 sierpnia br. w klasztorku, rozpocznie je Msza Święta o godzinie 9.00 i wspólna adoracja, zakończenie modlitw o godzinie 15.00 wspólną adoracją i Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Porządek adoracji w kościele parafialnym od środy do piątku będzie podobny jak w każdą niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – wspólna adoracja, po niej indywidualne modlitwy; o godzinie  17.00 – wspólna adoracja, po niej Msza Święta.

Zachęcamy do adoracji indywidualnych. Dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa są także dobrą okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie i systematycznie wspierają rozpoczęty remont kościoła W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin 300$, Popowlan – 300zł, Tykocina – 50zł, Koło Różańcowe z Siekierk (gdzie zelatorka jest Pani Alicja Sakowicz) – 700zł oraz 29 rodzin ze Stelmachowa – 1 360zł.. Z wdzięcznością zwracamy się także do odwiedzających naszą parafię turystów, którzy złożyli swój dar na remont, korzystając z terminala płatniczego, ofiarowując 200 i 1300zł. Bóg zapłać!

Od niedawna nasza parafia posiada terminal płatniczy. Przypominamy jednocześnie, że po każdej Mszy Świętej (w zakrystii), jak i w godzinach urzędowania kancelarii – można składać datki na remont kościoła za pomocą kart płatniczych, telefonów komórkowych pozwalających na płatności zbliżeniowe.

4. Dziękujemy 3 Paniom z ul. Holendry, Piekarskiej i ul. Kombatantów za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła oraz dekorację ołtarza kwiatami, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (25 sierpnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. 11 Listopada.

5. Pragniemy poinformować, że dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Gminy oraz MOPS-u udało się nam zorganizować transport dzieci na wakacyjny wypoczynek. Wyjazd w najbliższą środę – 22 sierpnia br. o godzinie 10.00 z parkingu przed kościołem parafialnym.