XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

„Wszystko zaczyna się od modlitwy, która rodzi się w ciszy naszych serc”. (św. Matka Teresa z Kalkuty).

Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Mamy szansę adorując Najświętszy Sakrament – Bogiem „napełniać” nasze wnętrze. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. dr Robert Bączyk – Ojciec Duchowny Łomżyńskiego Seminarium. Porządek adoracji będzie następujący: rozpoczniemy 21 sierpnia adoracjami w klasztorku: Msza Święta o godzinie 9.00, po której krótka wspólna adoracja, następnie indywidualna adoracja do godziny 15.00, po wspólnej adoracji – Koronka do Miłosierdzia Bożego. W kościele parafialnym od 22 do 24 sierpnia br. porządek odprawiania Mszy Świętych podobny jak w niedzielę; 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Po każdej Mszy Świętej, krótka wspólna adoracja. Zachęcamy do adoracji indywidualnych.

2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym dorocznym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – całej asyście procesyjnej, chórowi parafialnemu, dzieciom uczestniczącym w procesji i paniom opiekującym się nimi, wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w tych uroczystościach. Dziękuję rodzinie, która ufundowała kompozycje kwiatowe do świątecznej dekoracji naszej świątyni. Bóg zapłać!

3. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

4. Pragniemy poinformować, że tegoroczne dożynki organizujemy wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Tykocin; zatem będą miały one wyjątkowo uroczysty charakter. Odbędą się one 6 września br. i zainauguruje je o godzinie 10.00 – Msza Święta dziękczynna w naszym parafialnym kościele. Ponawiam naszą prośbę, aby kwestiami organizacji wieńców dożynkowych, darów ołtarza zajęli się mieszkańcy miejscowości – Sierki i Kolonii Tykocin. Bardziej szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie.

5. Przypominamy, że wyjazd kolejnej grupy dzieci na wakacyjny wypoczynek odbędzie się w następną niedzielę 23 sierpnia br. sprzed kościoła o godzinie 11.00.

6. Składamy serdeczne podziękowania poszczególnym osobom i grupom osób za życzliwe wspieranie naszych planów remontowych, w których już myślimy (po rozliczeniu wykonanych projektów) o zbieraniu sił na rok następny. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Rzędzian 200zł, Jeżewa Nowego – 200zł, Siekierk – 200zł, Tykocina – 100zł, Choroszczy – 100zł, Stelmachowa – 100zł, Łopuchowa – 50 USD, Koło Różańcowe z Sierk i Kolonii Tykocin – 400zł i anonimowy ofiarodawca – 500zł. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Andrzeja Moćko, lat 46 mieszkańca Białegostoku i Śp. Zofii Kwiatkowskiej, lat 82 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…