XVIII NIedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVIII NIedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim, w łączności z pielgrzymami, którzy wyruszyli na pątniczy szlak. Wspólną modlitwę rozpoczyna Msza Święta o godzinie 20.30. Przypominamy, że w dni powszednie (oprócz niedziel!) nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00.

W najbliższy wtorek – 6 sierpnia, będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych tego dnia będzie następujący; 8.00, 17.00 i 20.30, 9.00 – w klasztorku oraz związane z wieloletnią tradycją Msze Święte o godzinie 10.00 w Siekierkach, o 14.00 w Sawinie.

2. Informujemy, że Policja wykryła i aresztowała sprawcę, który 26 lipca br. okradł plebanię. Trwa postępowanie wyjaśniające, o kolejnych szczegółach tej sprawy poinformujemy w przyszłości.

3. W dniach od 9 do 11 sierpnia br. odbędą się w Krypnie rekolekcje dla grup AA i osób pragnących zerwać z nałogiem. Koszt pobytu 120 zł. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem

4. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają rozpoczęty przez nas remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: z Pajewa – 400zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł, członkowie Grupy AA – 300zł. Bóg zapłać! teminal

5. Dziękujemy  paniom z  Broniszewa za posprzątanie kościoła i dekorację kwiatami ołtarzy świątyni, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 10 sierpnia, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z bloków na ul. Choroszczańskiej 11, ul. Choroszczańskiej 11A.

6. Zapraszam Wszystkich Radnych parafialnych na spotkanie Rady, które odbędzie się w następną niedzielę 11 sierpnia br. po  Mszy Świętej o godzinie 12.00. Omawiane będą kwestie remontu kościoła, rozbudowy cmentarza oraz wybór nowego organisty.

7. Muzeum w Tykocinie zaprasza 17 sierpnia br. na godzinę 18.00 do Wielkiej Synagogi na koncert Tomasza Stockingera – „Już nie zapomnisz mnie” szlagiery polskiego kina przedwojennego. Śpiew i prowadzenie Tomasz Stockinger, akompaniament Stefan Gąsieniec. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Muzeum w Tykocinie.