XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne.

W najbliższy wtorek 21 lipca br. o godzinie 15.00 odbędzie się w naszym kościele „Modlitwa za Ukrainę”. Niestety już przyzwyczailiśmy się do wojny, która toczy się u naszych granic i cierpieniu, które nas nie dotyka. Modlitwę rozpocznie Koronka o Miłosierdzie dla Ukrainy. Towarzyszyć jej będzie także wystawa ikon, które są owocem międzynarodowego pleneru jaki odbył się w Kijowie, w czasie Kijowskiego Majdanu.

plakat_plener_tykocin

Ekspozycję tę można będzie oglądać do 31 lipca 2015 r. Wystawie błogosławi Zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego Patriarcha Filaret i Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski; patronat sprawuje Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Andrii Deshchytsia oraz Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie – Henryk Litwin. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy.

2. Zbliża się wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pragnę poinformować, że w niedzielę 26 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów: w kościele parafialnym – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. Pamiętajmy jednak, że ten obrzęd nie zwalania nas z obowiązku rozwagi i roztropności w kierowaniu pojazdem.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Tomasz Kurowski, kawaler zamieszkały w Broniszewie i Beata Chrzanowska, panna zamieszkała w Złotorii. Zapowiedź II. Paweł Śliwonik, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Emilia Chilińska, panna zamieszkała w parafii Zwiastowania N.M.P. w Nowym Aleksandrowie. Zapowiedź I. Karol Kunicki, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Aldona Wiesiołek, panna zamieszkała w parafii Świeciechów Poduchowny. Zapowiedź I. Andrzej Pawluczuk, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Anna Cimoch, panna zamieszkała w Tatarach parafia Krypno. Zapowiedź I.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które systematycznie wspierają rozpoczęty remont naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący     anonimowi ofiarodawcy z Tykocina 200zł i 100zł, z Tykocina, z przeznaczeniem na cmentarz 300zł. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Teresy Konopka,      lat 77 i Śp. Janiny Kaczyńskiej lat 86 mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…