XV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Samarytanin potrafił dostrzec  bliźniego  – „patrząc, widział, widząc – wzruszył się głęboko, a wzruszając się – poszedł za głosem serca, czyniąc miłosierdzie” (bł. Jan Paweł II).

1. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Robert Napiórkowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Agnieszka Anna Fojcik, panna zamieszkała w Pszowie parafii Narodzenia N.M.P. Zapowiedź II. Emil Wesołowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Mariola Roszkowska, panna zamieszkała w Tykocinie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I. Adam Szymiel, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafia Wniebowzięcia N.M.P. i Sylwia Monika Mocarska, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź I.

2. W sobotę 20 lipca br. o godzinie 19.00 zostanie zapoczątkowanie funkcjonowanie dobrze znanego mieszkańcom Tykocina i okolic Kina Hetman, jako miejsca kultury – miejsca wspólnoty. Mamy nadzieję, że z czasem cały ten obiekt przekształci się centrum inicjatyw kulturalnych, dającym przestrzeń działania wielu instytucjom i organizacjom społecznym. W programie otwarcia odsłonięcie instalacji artystycznej na fasadzie budynku kina od strony ulicy Jordyka; odsłonięcie nowych tablic adresowych; koncert Parycji Ziniewicz; pokaz filmu „Mocny Człowiek” w reżyserii Henryka Szaro (rok produkcji 1929) ze współczesnym podkładem muzycznym, autorstwa zespołu Maleńczuk Tuta Rutkowski Super Trio. Zapraszamy.

Tego też dnia, z inicjatywy Pana Adama Rudawskiego – odbędzie się akcja promująca wartości kulturowe Tykocina, z której dochód będzie przeznaczony na remont naszego kościoła. 30-40 minutowe zwiedzanie kościoła z przewodnikiem, rozpoczynać się będzie w godzinach: 12:00, 13:00, 15;00 i 16:00. Każda tura odwiedzin rozpoczynać się będzie od spotkania na placu przed kościołem, następnie w środku świątyni obok 6 bocznych ołtarzy, 2 kaplic, najciekawszym punktem zwiedzania z punktu widzenia i turystów będzie zwiedzanie krypty pod prezbiterium świątyni. Będziemy mieli szanse zapoznać się z historią parafii i kościoła na tle dziejów miasta, architektury kościoła, Zgromadzenia Misjonarzy i oo Bernardynów, nekropoli tykocińskich.

Niebawem w dniach 2-4 sierpnia br. odbędzie się w Tykocinie cykl koncertów pt. „Wyśpiewajmy razem … Tykocin, królewskie śpiewanie”. Wystąpią Joanna Cortes (sopran), Łukasz Wroński (tenor), Marta Nanowska (skrzypce), Piotr Łukaszczyk (fortepian) i Ryszard Rembiszewski (prowadzenie). 4 sierpnia br. o godzinie 12.00, na antenie Radia Nadzieja będzie transmitowana Msza Święta w artystycznej oprawie wymienionych twórców.

3. Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o naszej świątyni za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim tygodniu przekazano mi następujące ofiary: anonimowi ofiarodawcy z Białegostoku – 100zł, Warszawy – 1000zł i 200zł, Tykocina – 100zł i 300zł, Sierk – 100zł, Jeżewa Starego – 100zł, Koło Różańcowe z ul. 11 Listopada – 300zł, z Pl. Czarnieckiego – 600zł, ul. Jordyka 530zł.