XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Kardynał Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Kazanie wygłosi (prawdopodobnie) w języku polskim!

Bardzo proszę asystę procesyjną, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. W tym tygodniu we wtorek kończymy nasze wieczorne Msze Święte i Apel Jasnogórski w łączności z Pielgrzymami zmierzającymi na Jasną górę. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie gromadzili się na tej modlitwie.

3. Dziękujemy  paniom z bloków na ul. Choroszczańskiej 11, ul. Choroszczańskiej 11A  za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 17 sierpnia, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z Sawina.

4. W najbliższy wtorek 13 sierpnia br. zapraszamy , do klasztorku wszystkich czcicieli Matki Bożej na  kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godzinie 18.30. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

5. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają rozpoczęty przez nas remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: z Warszawy – 100zł, Podkowy Leśnej – 500zł, Tykocina 500zł i 200zł, Sanik – 200zł, z Kanady – 1500zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł. Bóg zapłać!

6. Muzeum w Tykocinie zaprasza 17 sierpnia br. na godzinę 18.00 do Wielkiej Synagogi na koncert Tomasza Stockingera – „Już nie zapomnisz mnie” szlagiery polskiego kina przedwojennego. Śpiew i prowadzenie Tomasz Stockinger, akompaniament Stefan Gąsieniec. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Muzeum w Tykocinie.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sebastian Roszkowski, kawaler zamieszkały w parafii Kulesze Kościelne i Elżbieta Malinowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź II.

8. W związku zawiązaniem się w naszej parafii grupy adoracyjnej – Intronizacji Chrystusa Króla – zapraszamy członków oraz sympatyków tego nabożeństwa na cotygodniowe modlitewne spotkanie, które odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do Mszy Świętej o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.