XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. prof. Dariusz Sokołowski – Ojciec Duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. Składamy podziękowanie wszystkim osobom życzliwie wspierającym rozpoczęty remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z Popowlan – 300zł, Siekierk – 200zł, z Warszawy – 100zł, z Gdyni – 100zł i 100zł, Białegostoku – 100zł, rodzice ochrzczonego dziecka – 100zł. Bóg zapłać!

Od niedawna nasza parafia posiada terminal płatniczy. Przypominamy jednocześnie, że po każdej Mszy Świętej (w zakrystii), jak i w godzinach urzędowania kancelarii – można składać datki na remont kościoła za pomocą kart płatniczych, telefonów komórkowych pozwalających na płatności zbliżeniowe.

3. Centrum Kultury serdecznie zaprasza do uczestnictwa w XIX Tykocińskiej Biesiadzie Miodowej, która odbędzie się już za tydzień w dniach 18 i 19 sierpnia br. przewidziane jest wiele atrakcji, wśród których w najbliższą niedzielę zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy. Więcej informacji na plakatach wiszących w mieście.

4. Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury – zapraszają 18 sierpnia 2018 roku na godzinę 18.00 do Wielkiej Synagogi na koncert pt. „Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – geniusza wszechczasów” W programie aria Królowej nocy z Czarodziejskiego fletu, aria Donny Anny z opery Don Giovanii, aria Cherubina z Wesela Figara i inne utwory. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w białostockim Ratuszu i Muzeum w Tykocinie.

5. Dziękujemy Paniom z ul. Zagumiennej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (18 sierpnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. Holendry, Piekarskiej i ul. Kombatantów.

6. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby KUL i cele edukacyjne diecezji.

7. W związku z przedłużającym się okresem suszy oraz modernizacją ujęcia wody Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tykocinie wydał zakaz podlewania ogródków, trawników i upraw polowych – wodą pobieraną w gminnej sieci wodociągowej. Zakaz obowiązuje od 10 sierpnia, do odwołania.