XIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia duszpasterskie - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia duszpasterskie

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Odpoczynek jest równie potrzebny jak praca. Nie powinien on być tylko bezczynnością podsycającą najróżniejsze przyjemności, lecz dopełnieniem działania. Nasz wypoczynek ma być dokończeniem piękna stworzenia, które nie przesłania, ale w jeszcze cudowniejszy sposób ukazuje nam Stwórcę. Do tego nie są konieczne podróże na krańce świata, nieraz wystarczy widok z naszego okna.

Pamiętajmy, że wypoczynek ciała wcale nie przeszkadza trosce o ducha. W wakacje także odprawiane będą w naszym kościele Msze Święte, będzie także możliwość nawiedzenia świątyni i indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy szczególnie rodziców – dopilnujcie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, was i waszych dzieci, zwłaszcza kiedy przebywają poza rodzinnym domem! Serdecznie witamy przybywających do nas Wakacyjnych Gości.

Zapraszamy na niedzielne Msze święte – w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, w klasztorku 9.00 i 11.00.

W dni powszednie godzina 6.30 i 17.00, w klasztorku godzina 9.00.

2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo tych dni zostaną odprawione po Mszy świętej o godzinie 17.00.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Dąbrowski, kawaler zamieszkały w parafii Krosno i Klaudia Sokolewicz, panna parafii tutejszej. Zapowiedź II. Andrzej Gorzelski, kawaler zamieszkały w Łopuchowie parafii tutejszej i Stefania Teresa Raszkiewicz, panna z parafii Zawady. Zapowiedź II. Piotr Dąbrowski, kawaler parafii tutejszej i Diana Koc, panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zapowiedź II. Mateusz Syryca, kawaler zamieszkaly w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej i Karolina Grabowska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź I.

4. W najbliższą środę obchodzić będziemy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wspieranie dzieł prowadzonych przez Stolicę Apostolską.

5. Rozpoczęliśmy, już nie tylko w sposób proceduralny, ale i faktyczny tegoroczne prace remontowe, które będą koncentrowały się przy zachodniej elewacji kościoła. Prosimy o modlitwę, by z Bożą pomocą udało się nam zrealizować tegoroczne plany. Dziękujemy osobom, które w systematyczny sposób wspierają remont swoimi ofiarami. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierek – 200zł, z Łomży – 100zł, Państwo Młodzi – 100zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 50zł oraz anonimowy ofiarodawca – 200zł. Bóg zapłać!

6. Przypominamy osobom, wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek o zwrot kart uczestnika i uregulowanie kwestii finansowych. Wszelkie sprawy i wątpliwości proszę zgłaszać do księdza Jarosława.

7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Romana Trypuć, lat 79 pochodzącego z Tykocina, Śp. Eugenii Polak, lat 97 z Siekierk. Wieczny odpoczynek