XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Niebawem zakończymy Rok Szkolny 2014/2015. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do godnego przygotowania się na nasze wspólne dziękczynienie.

Skorzystania ze spowiedzi, jeszcze przed początkiem wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek – 26 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 8.15. Wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół, nauczycielami, personelem administracyjnym, dziatwą szkolną, młodzieżą i rodzicami – dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski jakie towarzyszyły nam w naszych wysiłkach i sukcesy tego czasu. Proszę, by nikogo nie zabrakło. Serdecznie zapraszamy! Po zakończonej Mszy Świętej udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji.

3. Nasza parafia i Zamek w Tykocinie zapraszają na projekcję filmu pt. Potop Redivivus i spotkanie z reżyserem Jerzym Hoffmanem, które odbędą się w najbliższą sobotę 27 czerwca br. o godzinie 17.00 na Zamku w Tykocinie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Potop Redivivus to projekt Filmoteki Narodowej, zrealizowany z potrzeby zapoznania młodych widzów z dziełem polskiej kinematografii. Film odrestaurowano i na nowo zmontowano pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. Montaż wykonał Marcin Kot Bastkowski. Nowa wersja trwa 185 minut.

plakat_potop_redivivus_glowny

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Konrad Szczęsny, kawaler z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Augustowie i Agnieszka Chlebowicz, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź II. Maciej Zimnoch, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Aleksandra Zdrodowska, panna zamieszkała w parafii Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku. Zapowiedź I.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które z troską myślą o trwającym remoncie kościoła, wspierając tę ideę modlitwami i składanymi ofiarami. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sanik – 100zł, z Siekierk – 200zł i anonimowy ofiarodawcy spoza naszej parafii – 300zł, 200zł i 300zł. Bóg zapłać!

6. Kończą się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W następną niedzielę o godzinie 19.00, taka modlitwa odbędzie się w Sierkach.