X NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

X NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Trwa miesiąc czerwiec. Pragniemy poinformować, że nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego będzie odprawiane w dni powszednie, podczas Nowenny do Ducha Świętego o godzinie 18.00; w niedzielę bezpośrednio po Sumie.

2. Niestety, nadal nie mamy szczęścia we wnioskach kierowanych do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolejny nasz wniosek, dotyczący prac naprawczych przy zewnętrznych elewacjach plebanii został odrzucony. Jedynym pocieszeniem pozostaje dla nas fakt, że na 114 pozytywnie rozpatrzonych wniosków nie było ani jednego z Województwa Podlaskiego. Czyli – inni też nie mieli szczęścia, przeto pocieszajcie się tymi słowami.

3. W dniu 18 czerwca br. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli  85 osobowej grupie młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o powołanych do łaski tego Sakramentu. Rozpoczynamy modlitwę Nowenny do Ducha Świętego przed tą uroczystością. Kandydatów i osoby zainteresowane zapraszamy codziennie na  godzinę 18.00

Pragnę także poinformować, że tzw. świadectwo wiary w najbliższą sobotę 15 czerwca o godzinie 18.00 przeprowadzi ks. Wojciech Turowski – Dyrektor Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego naszej kurii.

4. W najbliższy czwartek – 13 czerwca br. w liturgiczne wspomnienie świętego Antoniego z Padwy przypada doroczny odpust w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny tzw. klasztorku. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.00 – przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi ks. Jacek Kotowski – Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej. Serdecznie zapraszamy czcicieli Świętego Antoniego i wszystkich zainteresowanych.

5. Trwają dni modlitw o urodzaje i szczęśliwe tegoroczne zbiory oraz błogosławieństwo Boże w pracy rolników. W najbliższym tygodniu modlimy się w następujących miejscowościach:

15 czerwca br. godzina 19.00 – Jeżewo Nowe

16 czerwca br. godzina 13.30 – Stelmachowo Kolonia

16 czerwca br. godzina 19.00 – Popowlany.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Chylicki Kamil Krzysztof, kawaler zamieszkały Białystok, parafia św. Andrzeja Boboli i Diana Herman, panna zamieszkała w Jeżewie Starym, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

7. Dziękujemy za ofiary składane na wsparcie planów inwestycyjnych parafii. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: członkinie Kółka Różańcowego z Siekierek (zelatorka Pani Helena Zembko) – 350zł; trzej anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Nowego, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 1000zł, i z Jeżewa Starego 100zł. Bóg zapłać!

8. W dniach 13-14 lipca br. organizowana jest pielgrzmka do Częstochowy na 21 spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt 140zł( w tym nocleg i przejazd, wyżywienie we własnym zakresie. Odjazd z Tykocina 13 lipca o godzinie 7.00, sprzed kościoła. Zapisy prowadzi Elżbieta Słowikowska i Krystyna Cackowska.

9. Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza 9 CZERWCA 2013 r. do Salonu Muzeum o godz. 15.00 na „KONCERT MŁODYCH TALENTÓW” z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w wykonaniu:

Katarzyny Sienkiewicz – fortepian

Eweliny Radwańskiej – skrzypce

W programie: J. S. Bach, N. Paganini, C. Saint – Saens, L. van Beethoven, S. Rachmaninow, F. Chopin

10. W miniony piątek odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Dominika Chlebowicza, lat 84, mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…