Wniebowstąpienie Pańskie - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Wniebowstąpienie Pańskie

Za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00–tej, 20-osobowa grupa dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej; w przeddzień będzie miała miejsce ich pierwsza Spowiedź. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji pierwszokomunijnych dzieci, by przez całe swe życie zmierzały za najlepszym przyjacielem – Jezusem.

Zachęcamy niezainteresowanych i niezaangażowanych w tę uroczystość – o przybycie na inne Msze Święte w tym dniu (godzina 8.00, 10.00 i 17.00 – nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00). Przypominamy jednocześnie, że od dzisiaj – codziennie odbywać się będą po wieczornej Mszy Świętej spotkania-katechezy z dziećmi, przydatna też będzie obecność rodziców. Na pierwszą spowiedź zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na najbliższą sobotę od godziny 9.00.

2. Rozpoczęliśmy już  bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w

Nowennie, którą odprawiać będziemy podczas wieczornej Mszy Świętej.

3. Pragniemy poinformować, że wolontariusze Fundacji „Pomóż im” podczas niedzielnej kwesty zebrali 2 609 złotych. Dziękujemy osobom, które włączyły się w tę akcję.

W dniu dzisiejszym zbierane są do puszek datki na Świątynię Opatrzności Bożej.

4. Muzeum w Tykocinie zaprasza dnia 8 czerwca br. o godzinie 15.00 do Domu talmudycznego – na wernisaż wystawy „Wichry nad Hetmanem”. Będzie można obejrzeć archiwalne fotografie i film o wyglądzie Placu Czarnieckiego na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. W imieniu organizatorów – zapraszamy.

5. W dniach 13 – 14 lipca br. organizowany jest wyjazd na 28 Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Zapisy do 23 czerwca u Pani Eli Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej. (tel. 506 567 230)

6. Z racji I Komunii i zbliżających się uroczystości odpustowych odwołujemy w tym miesiącu spotkanie z Kółkami Różańcowymi.

7. Składamy podziękowania osobom, które życzliwie i systematycznie wspierają prace związane z remontem naszej świątyni i jej otoczenia. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: rodzice dzieci, które przyjęły Chrzest – 200zł i 60 funtów, Mateusz, który przystąpił do I Komunii Świętej- 200zł, kolejne dziecko, które przystąpiło do I Komunii Św. – 200zł, anonimowy ofiarodawca z Łopuchowa – 300zł. Bóg zapłać! 8

8. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, nabożeństwo pierwszopiątkowe zostanie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

9. Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku chcielibyśmy zaproponować następującą trasę procesji

10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Sadowskiej, lat 88, mieszkanki Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…