VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

W najbliższą niedzielę 12 maja br. o godzinie 11.00 – 35 osobowa grupa dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Komunię Świętą.

Bardzo Was proszę – módlmy się w ich intencji, szczególnie o łaskę godnego przeżycia dwóch ważnych sakramentów Pokuty i Eucharystii. Zwracam się do wszystkich z apelem o zachowanie właściwego porządku oraz respektowanie zaleceń i próśb osób odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystej liturgii. Ze względu na ilość spodziewanych gości i możliwości parkingowe zachęcam nie zainteresowanych o przybycie na Msze Święte odprawiane w innych godzinach.

Spowiedź dzieci, rodziców i zaproszonych gości w sobotę od godziny 10.00. Od poniedziałku 6 maja br. rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie dzieci do uczestnictwa w uroczystościach I komunii Świętej. Spotkania będą odbywać się codziennie, bezpośrednio po Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym. Przy okazji przypominamy i zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Udział taki jest także okazją do skorzystania przez zainteresowanych z Sakramentu Pokuty.

2. Przypominamy, że niebawem rozpoczynamy w naszej parafii dni modlitw o urodzaje. Wkrótce podamy terminy spotkań w poszczególnych miejscowościach.

3. Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i Hanna Kossowska zapraszają dnia 10 maja 2013 roku , o godz. 17.00 do Muzeum w Tykocinie na wernisaż wystawy „Wypiski z Niepamięci”. W programie spotkania prelekcja Hanny Kossowskiej.

4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania mogą dzisiaj, po każdej Mszy Świętej odbierać indeksy u ks. Jarosława.

5. Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na remont naszego kościoła oraz okazywane zrozumienie dla pilnego przeprowadzenia wielkich inwestycji. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące miejscowości i ofiarodawcy indywidualni. Anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 20zł, 1 000zł, 250zł, 2 000zł, 300zł,  500zł, 200zł, 100zł, 200zł, 1 000zł; anonimowy ofiarodawca z Popowlan – 200zł; 20 rodzin z Tykocina – Nowe Miasto – 3 250zł; 31 rodzin z Tykocina – Kaczorowo – 2 020zł; 24 rodziny z Broniszewa – 3 000zł. Dnia 30 kwietnia 2013 saldo wydzielonego rachunku na remont kościoła wynosiło 44 960 zł. Bóg zapłać!

6. W ostatnim tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Zenona Sadowskiego ze Stelmachowa. Wieczny odpoczynek…