VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę 12 maja odbędzie się w naszym kościele I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej – NADZIEJA W CHÓRZE. Organizatorem jest Radio Nadzieja. Patronat honorowy objął Jego Ekscelencja ks. dr Janusz Stepnowski – Biskup Łomżyński. Konkurs odbędzie się według następującego porządku:

godz. 10.00 – 16.00 przesłuchanie konkursowe
godz.16.00 – 17.30 warsztaty dla dyrygentów i delegacji poszczególnych chórów
godz.18.00 – uroczysta Msza Św., ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, koncert

laureatów.

Więcej Informacji na stronie internetowej konkursu http://konkurschoralny.radionadzieja.pl/

Informujemy też, że z racji konkursu zostaje przesunięta Msza Święta na godzinę 18.00.

2. Przypominamy, że codziennie w tym miesiącu – odprawia się w naszym kościele i klasztorku nabożeństwo majowe. W dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 17.00 (w kościele parafialnym) po Mszy Świętej o godzinie 9.00 (w klasztorku). Zachęcamy do uczestnictwa, zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana
i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

3. W niedzielę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Fatimskim, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18.30 w klasztorku. Rozpoczniemy Mszą Świętą, po której odmówimy Różaniec, a następnie wyruszy procesja z figurą Matki Bożej. Przynosimy ze sobą świece.

4. Dziękuję Paniom z Herman za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższy piątek (11 maja br., na godzinę 19.00 – z racji konkursu chórów) zwracam się do rodzin z Kolonii Tykocin.

5. Trwa i nabiera tempa gruntowny remont naszego kościoła. Dziękujemy za okazywane przez Was wsparcie tej idei. Podziękowania dla wielu bezimiennych dobroczyńców systematycznie wspierającymi prace datkami składanymi na tacę. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: mieszkańcy Dobek – 550zł, Kolonii Tykocin 200 i 300zł, Siekierk – 200zł, Tykocina – 200zł, Jeżewa Starego – 500zł, i 100zł anonimowy ofiarodawca – 150zł. Bóg zapłać!

6. Po VI Niedzieli Wielkanocnej rozpoczynają się tradycyjnie w Kościele dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcam Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje.

7. Podobnie jak przed rokiem; za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Fundacji „Pomóż im” będą zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację dzieci, podopiecznych Domowego Hospicjum oraz budowę nowego ośrodka dla dzieci osieroconych wraz z oddziałem opieki wyręczającej. Podczas kwesty będzie można nabyć prace naszych młodych artystów, którzy brali udział w przeprowadzonych warsztatach plastycznych. Dochód ze sprzedaży prac będzie przeznaczony oczywiście na pomoc dziecięcemu hospicjum. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące

osoby: Jan Franciszek Folfas, kawaler zamieszkały w parafii Witów i Anna Czabatorowicz, panna parafii tutejszej – zapowiedź I; Michał Okuła, kawaler zamieszkały w Łopuchowie, parafii tutejszej i Wioletta       Barszczewska, panna zamieszkała w parafii Zawady – zapowiedź I; Grzegorz Nieciecki, kawaler zamieszkały w Nieciecach i Marlena Torebko, panna zamieszkała w Dobkach, oboje parafii tutejszej – zapowiedź II.