VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Kończy się powoli Okres Wielkanocny w liturgii. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które modlitwą i swymi ofiarami okazują wsparcie i pomoc przy rozpoczętym remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyły następujące osoby: członkinie Koła Różańcowego z ul. Jordyka 720zł, mieszkańcy Herman 150zł, anonimowy ofiarodawca z Kolonii Sierki – 200zł, Kapic – 200zł. Bóg zapłać!

3. 13 maja obchodzimy 98 rocznicę pierwszych objawień w Fatimie, głównym przesłaniem orędzia, które Matka Boże przekazała pastuszkom jest wezwanie do nawrócenia i modlitwy. Odpowiadając na apel Matki Bożej zapraszamy w najbliższą środę na godz. 18.30 do klasztorku. Program nabożeństwa następujący: Msza św., nabożeństwo majowe, procesja z figurą MB przywiezioną z Fatimy (zabieramy ze sobą świece bądź lampiony) i apel fatimski. Tego dnia w klasztorku Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie.

4. W dniu 23 maja br. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli  87 osobowej grupie młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o powołanych do łaski tego Sakramentu. W czwartek 14 maja rozpoczynamy modlitwę Nowenny do Ducha Świętego przed tą uroczystością. Kandydatów i osoby zainteresowane zapraszamy codziennie po majowym na spotkania i próby liturgii Sakramentu Bierzmowania.

Pragnę także poinformować, że tzw. świadectwo wiary odbędzie się w następny poniedziałek 18 maja o godzinie 16.00 przeprowadzi ks. Zbigniew Pyskło – Dyrektor Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego naszej kurii.

5. W minioną niedzielę była przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi, w Nepalu. Ogółem zebraliśmy 2 160zł.

6. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.

Jak informowaliśmy w dniu dzisiejszym przeprowadzana będzie zbiórka do puszek, celem pozyskania funduszy na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sołowiński Bartosz, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Małgorzata Grabowska, panna zamieszkała we Wrocławiu. Zapowiedź II. Maciej Bogdan Doktor, kawaler zamieszkały w Ełku parafia św. Wojciecha i Justyna Zambrzycka, panna zamieszkała w Nieciecach. Zapowiedź II. Paweł Modzelewski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Martyna Michalska, panna z parafii Bożego Ciała w Łomży. Zapowiedź II. Grzegorz Strzeliński, kawaler zamieszkały w parafii Miłosierdzia Bożego w Białymstoku i Agnieszka Borowska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź II. Adam Grochowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Elżbieta Wiśniewska, panna zamieszkała w Złotorii. Zapowiedź I.

8. Rozpoczęly się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Dzisiaj nabożeństwa te odbywać się będą w:

o godz. 13.30 – Bagienki

o godz. 19.30 – Nieciece

17.05.2015 o godz. 14.00 – Hermany,

17.05.2015 o godz. 19.00 – Broniszewo.