V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek rozpoczynamy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały ten miesiąc w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”;

w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00; w niedziele po Mszy św. o godzinie 11.00. zachęcamy do uczestnictwa w tych modlitwach! W kościele parafialnym we wszystkie niedziele maja o godzinie 7.30 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P – zapraszamy.

Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Już teraz widzimy, że wielu opiekunów takich miejsc stale o tym pamięta. Dziękujemy im za tę troskę. Zwracamy się ponownie z prośbą o zaprowadzenie porządku i udekorowanie przydrożnych krzyży, zadbanie o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione jak w każdą niedzielę, z jedyną różnicą – Msza Święta o godzinie 10.00 będzie połączona z uroczystościami patriotycznymi przy Pomniku Orła Białego; w klasztorku będzie tylko Msza Święta o godzinie 9.00.

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Centrum Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji, które odbędą się w najbliższy czwartek 3 maja br. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku:

godz. 9.30 zbiórka na Placu Stary Rynek;

godz. 9.50 wymarsz pod pomnik Orła Białego;

godz. 10.00 przypomnienie historii świętowania 3 Maja,

– akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Tykocinie,

– występ Orkiestry Dętej,

– uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny,

godz. 18.00 w Alumnacie – wernisaż wystawy prac dzieci, które wezmą udział w warsztatach plastycznych.

3. Przypominamy o rozpoczynających się bezpośrednich przygotowaniach do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 20 maja br. o godzinie 11.00. Od dzisiaj w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbywać się będą spotkania z dziećmi, przygotowujące je na to wspólne świętowanie. Pragniemy prosić wszystkich rodziców (bez wyjątku) o wsparcie i pomoc w tych przygotowaniach.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Nieciecki, kawaler zamieszkały w Nieciecach i Marlena Torebko, panna zamieszkała w Dobkach, oboje parafii tutejszej – zapowiedź I.

5. Dziękuję Paniom z  ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej i ul. Glogera za pomoc i cierpliwość we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (5 maja br., na godzinę 10.00) zwracam się do rodzin z Herman.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 6.30 i 17.00.

7. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami kraju. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do ojczyzny!

8. W dniach 15-24 października br. organizowana jest 10 dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Koszt 1740 PLN + 720 $. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina w klasztorku.

9. Mając na uwadze szczególny charakter dnia 4 maja – piątek, Biskup Łomżyński – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, u d z i e l a  d y s p e n s y od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.

Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

10. Bogu niech będą dzięki, że jest tak wiele osób, rozumiejących poważne wyzwanie związane z prowadzeniem remontu naszego kościoła. Umacnia to nadzieję, że mamy szansę na szczęśliwe zakończenie tych prac. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Kolonii Sierki – 1 000zł, z Sawina – 300zł i 150zł, z Kapic – 500zł, Siekierk – 100zł, anonimowy ofiarodawca 100zł i 1 000zł, rodzice ochrzczonego dziecka – 100zł, Państwo Młodzi – 300zł. Bóg zapłać!