Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii.

W długiej tradycji świętowania jest zwyczaj rodzinnych zjazdów i spotkań. Zapraszam wszystkich parafian i zacnych gości na następną niedzielę. Sumie odpustowej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi – ks. kan. Dr Marian Jamiołkowski.

Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci które w tamtym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz dziewczynki sypiące kwiatki!

Tegoroczny odpust Trójcy Przenajświętszej jest połączony z obchodami 69 rocznicy wywózki mieszkańców Tykocina do obozów koncentracyjnych. Szczegółowy plan tych uroczystości wywieszony jest na plakacie przed kościołem. Jako współorganizatorzy – serdecznie zapraszamy!

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek –  Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 7.30; 9.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W związku z faktem, że pojawiły się odmienne propozycje wyznaczenia trasy procesji, by zadowolić różne grupy nacisku – postanawiamy, że ołtarzyki będą usytuowane w następujących miejscach: I – przy pomniku Orła Białego; II – przy klasztorku; III – przy remizie Straży Pożarnej; IV – na Placu Czarnieckiego. Już dzisiaj bardzo proszę o włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Pomoc taka powinna stać się okazją do odbudowania nieraz mocno zaniedbanych kontaktów między sąsiadami.

4. Dyrekcja i organizatorzy Jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie zapraszają wszystkich Absolwentów, Pracowników i Sympatyków na jubileuszową uroczystość, która odbędzie się 8 czerwca 2013 roku. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w tym świecie prosi się o kontakt: Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie, 18-218 Sokoły, Krzyżewo 32, tel. 86/476 42 42. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.zsrkrzyzewo.pl.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Robert Nartowicz, kawaler zamieszkały w Jeżewie Nowym parafii tutejszej i Ewa Choińska, panna zamieszkała w Chojane Piecki, parafii Kulesze Kościelne. Zapowiedź II. Krzysztof Bartnikowski, kawaler i Marta Kalisty, panna, zamieszkali w Stelmachowie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II. Piotr Maciorowski, kawaler zamieszkały w Białymstoku, parafii św. Karola Boromeusza i Sylwia Bralska, panna zamieszkała w Stelmachowie parafii tutejszej. Zapowiedź II. Daniel Żmijko kawaler zamieszkały w Popowlanach i Marlena Kosmowska także zamieszkała w Popowlanach oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I. Andrzej Stokowski kawaler zamieszkały w Tykocinie i Anna Nowasza, panna zamieszkała w Zabrodziu, parafia Korycin. Zapowiedź I. Tomasz Nowik, kawaler zamieszkały w Poniziu parafii Białobrzegi i Natalia Wysocka, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź I. Grzegorz Zieliński, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Anna Kosińska, panna zamieszkała w Popławach parafii Brańsk. Zapowiedź I. Sławomir Sokół, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Ewelina Wernio, panna zamieszkała w Białymstoku parafii św. Karola Boromeusza. Zapowiedź I.

6. Przypominam, że dzisiejszą uroczystością kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

7. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które życzliwie odpowiadają na apel wsparcia planów inwestycyjnych związanych z remontami kościoła. Do tej pory zebraliśmy w sumie 66 760 złotych. W ostatnim tygodniu swój dar złożyły następujące miejscowości i osoby indywidualne: 11 rodzin ze Stelmachowa Kolonii – 2 300 złotych; 35 rodzin z miejscowości Siekierki – 2 150zł; 28 rodzin z miejscowości Nieciece – 2 830zł; 33 rodziny z miejscowości Sierki – 4 600zł; z Łopuchowa – 3 400zł; Anonimowi ofiarodawcy z Popowlan – 100zł, z Tykocina – 100zł, 200zł, 500zł; 1 000zł; z Sierk – 2 000zł; Jeżewa Nowego – 1 000zł. Bóg zapłać!

8. Wczoraj odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Mieczysława Okuły, lat 86, mieszkańca Łopuchowa. Wieczny odpoczynek…